P40 Pro kamera konusunda rakip tanımayacak!

P40 Pro 1

P40 Pro yakın zamanda tanıtılacak. Ancak Huawei’nin yeni amiral gemisini tanıtmasına kısa bir süre kala cihazın kamera özellikleri sızdırıldı!

Mobil fotoğrafçılık son yıllarda altın çağını yaşıyor. Bu durumun en temel nedeni akıllı telefon üreticilerinin kamera savaşları. Piyasaya sürülen her yeni akıllı amiral gemisi telefonda daha önce tanıtılan amiral gemisi telefonlardan daha çok kamera bulunuyor. Şu anda piyasada en iyi kameraya sahip olan telefonun DxOMark kayıtlarına göre Oppo Find X2 Pro yer alıyor. Ancak Huawei’nin yeni canavarı P40 Pro piyasaya sürüldüğünde Oppo Find X2 Pro’yu tahtından edecek gibi gözüküyor.

Telefonda 5 kamera olacak!

Huawei P40 Pro, 5 adet arka kameraya sahip olacak. Telefonun ana kamerası 52MP büyüklüğünde olacak ve 1/1.28 inç boyutunda ve 1,22 μm’lik IMX700 CMOS sensörle birlikte gelecek. Yardımcı kameranın piksel büyüklüğü 40MP ve içerisinde yer alan sensör IMX650 CMOS .Bu sensör sayesinde düşük ışıklı ortamlarda ana sensöre daha fazla ışık transfer edilecek ve fotoğraflar daha parlak görünecek.

Bu iki kameranın dışında ultra geniş açılı bir kamera, 10x optik zoom özelliğinde periskop, 3x telefoto ve derinlik algılama görevi için ToF sensörü bulunuyor. Telefonun tanıtımı için  Fransa’nın başkenti Paris tercih edildi. Telefon 26 Mart 2020 tarihinde tanıtılacak.

2020 sıfır otomobil satışları yüzde doksan arttı!

Şu anda Samsung kamera hamlesini Galaxy S20 Ulta ile Oppo, Find X2 Pro ile, Sony, Xperia 1 II ile Xiaomi ise Mi Note 10 ile yaptı. Apple yakın zamanda iPhone 12 Pro Max ile kamera yarışına katılacak. Huawei ise P40 Pro ile bu yarışta şimdilik lider konumda. Bakalım Apple yarışın seyrini değiştirebilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir