Ana SayfaAkıllı TelefonYeni iOS güncellemesi kritik bir hata içeriyor

Yeni iOS güncellemesi kritik bir hata içeriyor

Apple tarafından birçok hatanın çözümü ve bazı özelliklerin kazanımı için getirilen iOS 16.1 güncellemesi yeni bir hatanın kapısını araladı.

Yeni iOS güncellemesi kritik bir hata içeriyor. Akıllı telefon kullanıcılarının en çok beklediği şeylerin başında yazılım güncellemeleri gelir. Aslında bu yazılım güncellemelerini de ikiye ayırmak mümkündür. Birinci ve daha önemli tipteki yazılım güncellemeleri için ana sürüm geçişlerini örnek verebiliriz. Haberimize konu olan iOS’dan örnek verecek olursak, iOS 15’den iOS 16’ya geçiş bu türden bir güncellemedir.

Apple Pay nihayet iOS 16'ya beklenen özelliği sundu

Diğer taraftan ikinci tipteki güncellemeler ise yeni sürüm içerisindeki hataları giderme ve bazı ufak yeni özellikler kazandırmaya yöneliktir ki buna da iOS 16.1 sürümünü örnek göstermek yerinde olacaktır. Ancak bazen hataların giderilmesi için çıkarılan bir güncelleme paketi de yeni hataların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tıpkı iOS 16.1’de olduğu gibi.

Apple, 15.4.1 güncellemesi ile iOS pil hatasını düzeltti

Yeni iOS güncellemesi kritik bir hata içeriyor

iPhone marka akıllı telefonlarını bu yeni sürüme terfi ettiren pek çok kullanıcı, telefonlarının aniden Wi-Fi bağlantısının kesildiğini ve bu yüzden farkında olmadan mobil veri kullanımına geçildiğini belirtiyor. Burada ortaya oldukça önemli bir sorun çıkıyor. Eğer internet paketinizin tarifesi kısıtlıysa veya indirmek istediğiniz dosyalar normalden çok daha büyük boyutluysa ve siz de farkında olmadan Wi-Fi kesintisi sorunu yaşadıysanız o zaman internet tarifenizi aşabilir ve bir anda hesapladığınızın çok daha üzerinde faturalarla karşılaşabilirsiniz.

Apple iOS 16 güncellemesi, iOS 16 yeni güncelleme, yeni apple güncelleme, büyük apple güncelleme

Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, en azından Apple’dan bu konuda yeni bir adım gelene kadar Wi-Fi bağlantısı sırasında mobil verinizi kapatmayı unutmayın.

Spotify Apple arasındaki ipler gerildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting