Ana SayfaGenelEn iyi fotoğraf çeken telefonlar (Ağustos 2019)

En iyi fotoğraf çeken telefonlar (Ağustos 2019)

Galaxy Note 10+ tanıtıldı, en iyi fotoğraf çeken telefonlar sıralaması değişti. Huawei P30 Pro uzun süredir lider bulunduğu DxOMark listesinde artık 2. sırada!

Kamera performansı söz konusu olduğunda DxOMark’ı yetkin bir mecra olarak kabul edebiliriz. Malum akıllı telefonların kameraları artık profesyonel makinalarla yarışır hale geldi. Özellikle Samsung, Huawei ve Apple gibi üreticilerin bu hususta servet harcadığını da söyleyebiliriz.

Elbette alacağımız akıllı telefonun iyi bir kameraya sahip olup olmadığını anlamak pek de kolay değil. Zira kamera özelliklerine bakarak telefonun iyi bir fotoğraf ya da video performansına sahip olup olmadığını anlamak mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda çeşitli testler vasıtasıyla kameraları puanlandıran mecralara güvenmek en doğru seçim oluyor.

Nitekim DxOMark da bu mecralardan biri. Peki DxOMark’a göre en iyi kameraya sahip olan akıllı telefonlar hangileri? Bu yazımızda en iyi fotoğraf çeken telefonlar listesi ile karşınızdayız. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu liste ile başbaşa bırakalım.

(Diğer modelleri görüntülemek için alt kısımdan sayfayı değiştiriniz.)

Samsung Galaxy Note 10+

galaxy note 10

Fotoğraf Puanı: 118
Video Puanı: 101
Ortalama Puan: 113

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting