En popüler tarayıcılar sıralaması değişti: İşte listedeki ilk 3

En popüler tarayıcılar

En popüler tarayıcılar sıralaması yeniden şekillendi. Farklı oyuncuların katılması bu değişimde önemli bir role sahip. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Hem Türkiye’de hem de dünyada bazı internet tarayıcıları çok daha sık kullanılıyor. Özellikle Google tekelinin bu kadar güçlü olduğu bir dönemde bazı tarayıcılar yeni başarılara imza atıyor. Bunlar arasında en çok ön plana çıkanı Microsoft Edge oldu. Bu internet tarayıcısının RAM ve işlemci kullanımı son derece düşük.

Birçok internet kullanıcısı bu tarayıcıyı işte tam da böyle bir nedenden dolayı tercih ediyor. Chromium tabanlı olması sayesinde bazı eklentiler sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Windows 10 platformunda ön yüklü olarak gelen bu tarayıcı Firefox’u bile geçerek büyük bir rekora imza attı.

En popüler tarayıcılar sıralamasında kimler var

Kullanımı pek fazla dalgalanmayan Chrome, internet tarayıcıları sektöründe yüzde 65,27’lik bir paya sahip. Bu oran onu lider konuma getiriyor. Zaten uzun bir süredir sektör Google tekelindeydi. Şimdi ise gücü tartışılmaz bir şekilde arttı.

En popüler tarayıcılar

Google Chrome ile birlikte en çok kullanılan bir diğer internet tarayıcısı Safari oldu. Apple marka cihazları kullanan kişilerin daha fazla tercih ettiği Safari yüzde 18,34 oranında sektör hakimiyetine sahip. Onun böylesine iyi bir rakam elde etmesinin tek nedeni Apple markası tarafından üretilmiş olması.

Microsoft Edge 91 yepyeni özelliklerle yayınlandı: Performans dostu olacak

Microsoft Edge ise pazar payı bakımından 3 kat artış gösterdi. Böylece Firefox platformunu geçti. Hiç kimse böylesine yüksek bir performans göstermesini beklemiyordu. Şu anda en popüler tarayıcılar sıralaması; Chrome, Safari ve Microsoft Edge şeklinde. Ortaya çıkan bu sıralama hakkında siz ne düşünüyorsunuz?