Ana sayfa Genel Google Chrome Microsoft Edge'yi bitirebilecek mi

Google Chrome Microsoft Edge’yi bitirebilecek mi

Anlaşılan dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’un başarısı kendini tatmin etmiyor. Chrome zirvenin tek hakimi olmak için farklı stratejiler deniyor.

Google Chrome şu an aktif olarak kullanılan tarayıcıların en popüleri. Daha doğrusu en çok kullanılan ve mevcut kullanıcılar arasında en çok tercih edilen tarayıcı durumunda. Bunun ile birlikte ek olarak çıkan tüm eklentiler Chrome‘a göre düzenleniyor. Uyumluluk güncellemeler tarayıcıya göre düzenleniyor. Diğer tarayıcılar eklenti çıkaran ve geliştiriciler için genel olarak ikinci planda görülüyor.

Google Chrome ve, Microsoft Edge
Chrome ve,Edge

Google Chrome Kullanın Güvende Kalın!

Arama motoru Google‘un kendi yazılımı olması tabi bu konudaki en büyük etken. Windows Latest‘e göre Chrome web mağazasını Edge ile ziyaret eden kullanıcılar, şu uyarıyı görmeye başladılar: “Google, eklentileri güvenli olarak kullanabilmeniz için Chrome‘a geçmenizi öneriyor.” Bu durum aslında direkt Microsoft Edge kullanmayın, kullanamazsınız biz daha iyiyiz anlamı çıkmasa da öncelikli olarak Chrome kullanmaya yönlendiriyor diyebiliriz.

Aynı Durum Microsoft Cephesinde de Geçerli

Sanki Microsoft Edge güvenli değil, güvenliğiniz için Google Chrome kullanmalısınız mesajını veren uyarı için henüz Microsoft‘dan somut bir hamle gelmese de bu durumu Microsoft’da yapıyor. Yani bu durumun karşılıklı olduğunu söyleyebiliriz.

OnePlus 8 Pro’nun Arka Paneli Sızdırıldı

Microsoft’da Microsoft’un tarayıcısı, Windows 10 ile yüklü bir şekilde geliyor ve Chrome’u arattığınızda ve yüklediğinizde sizi Edge’i kullanmaya devam etmeyi öneriyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler