Ana SayfaGenelTesla elektrikli araç yelpazesini genişletiyor

Tesla elektrikli araç yelpazesini genişletiyor

Elektrikli araç denildiğinde akla gelen ilk marka olan Tesla, yeni elektrikli tır modeli için çıkış tarihini netleştirdi.

Tesla elektrikli araç yelpazesini genişletiyor. Elektrikle çalışan otomobiller, yakın zamanın en önemli teknolojik gelişmelerinden biri. Her şeyden önce akaryakıtlara göre çok daha çevreci olan bu motor tipi, 0 emisyon salınımı sayesinde bir taraftan daha temiz bir dünyanın kapılarını açacakken, diğer bir taraftan ise petrol savaşlarının da önüne geçmiş olacak.

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

İşte neresinden bakarsanız bakın, oldukça önemli bir teknoloji olan elektrikli araç sektörünün zirvesindeki isimse tabi ki Tesla. Neredeyse her yeni çeyrekte önemli bir rekorla karşımıza gelen Amerikalı otomobil üreticisinin CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, merakla beklenen elektrikli tır modeli Tesla Semi için nihayet tarih verdi.

George Soros Tesla

Tesla elektrikli araç yelpazesini genişletiyor

Hatırlanacağı üzere, ilk defa 2019 yılında gördüğümüz ve neredeyse 3 yılı aşkın bir süredir beklediğimiz Tesla Semi, Elon Musk tarafından duyurulan bilgiye göre Aralık ayından itibaren taliplerinin karşısında olacak.

Elon Musk Tesla işgücünü yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Tek bir şarj ile 800km’e kadar yol gidebilen araç, üstelik bunu performansından da ödün vermeden yapıyor. Yapılan açıklamalara göre dizel araçlara göre tam 2,5 kat daha az yakıt sarfiyatı yapacak olan Tesla Semi, bu yönüyle şirketlerin yüz binlerce dolarını da kurtarmayı başaracak.

Tabi söz konusu araç tır ve onun devasa bataryaları olunca insan bunlar ne kadar sürede dolar diye düşünmekten kendini alamıyor. Ancak Tesla tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojisi sayesinde Tesla Semi, 30 dakika içerisinde %70 doluluk oranına ulaşabilecek.

TikTok ne kadar kazanıyor? İşte yanıtı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting