Ana SayfaİnternetEn fazla kazanç sağlayan meslekler ortaya çıktı: Bu listeye inanamayacaksınız

En fazla kazanç sağlayan meslekler ortaya çıktı: Bu listeye inanamayacaksınız

Uzun bir süredir devam ettirilen araştırmalar sonucunda en fazla kazanç sağlayan meslekler teker teker belli oldu. Oluşturulan listeye bakıldığında şaşırmamak elde değil.

En fazla kazanç sağlayan meslekler her geçen yıl farklılık gösteriyor. Para kazanmak isteyenler genellikle getirisi yüksek alanları tercih ediyor. Bunlar arasında özellikle ilk 3 sıraya çok dikkatli bakmak gerekiyor. Buna göre Türkiye’de en çok para kazanılan meslek noterlik olarak kayıtlara geçti.

Mevcut şartlar değerlendirildiğinde noterler yılda ortalama 300 bin TL kazanç elde edebiliyor. Bu gerçekten de çoğu meslek grubuna göre oldukça fazla. En fazla kazandıran bir diğer meslek ise sigorta uzmanlığı olarak kayıtlara geçti. Bu alanda çalışanlar ortalama olarak 150 bin TL kazanç elde edebiliyor.

En fazla para kazandıran iş kolları hangileri?

Yapılan araştırmalara bakıldığında önemli ölçüde para kazandıran diğer meslek grupları arasında eczacılık da yer alıyor. Bu meslek grubundakiler her yıl ortalama 150 bin TL kazanç elde ediyor. Onun hemen ardından avukatlık yine en fazla gelir getiren dallar arasında.

en fazla kazanç sağlayan meslekler

Listenin devamına baktığımızda bizi pilotluk karşılıyor. Yıllık olarak ortalama 150 bin TL kazandıklarını söyleyebiliriz. Listenin sonlarına doğru geldiğimizde uzman doktorluk 130 bin TL kazancı ile bizi karşılıyor. Yönetim danışmanlığı ise 125 bin TL para kazandırıyor.

En çok talep görecek meslekler hangileri? Yeni araştırma sonuçları geldi!

Onun hemen ardından listenin sonunda petrol mühendisliği ve Mali Müşavirlik yer alıyor. Önümüzdeki süreç değerlendirildiğinde listenin üç aşağı beş yukarı değişmeyeceği söylenebilir. Peki sizce en fazla para kazanan meslekler hangileri? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting