Ana SayfaMobil UygulamalarEn fazla indirilen uygulamalar 2021 yılına damgasını vurdu

En fazla indirilen uygulamalar 2021 yılına damgasını vurdu

Her yıl düzenli olarak yapılan en fazla indirilen uygulamalar araştırması 2021 yılında da tekrarlandı. Ortaya çıkan detaylar oldukça ilginç. Hadi gelin bu yılın en popüler mobil uygulamalarına birlikte bakalım.

Dünya çapında istatistiki çalışmaları konusunda iyi işler çıkaran bazı şirketler var. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz Sensor Tower. 2021 yılının ilk yarısında büyük miktarda indirilen mobil uygulamalar açıklandı. Yapılan açıklamalarda 2021 yılının şampiyonunun aslında hepimizin beklediği uygulama olduğu ortaya çıktı.

ABD, Hindistan, Çin ve Avrupa’da birçok kişi tarafından kullanılan TikTok uygulaması 2021 yılından yıldızı oldu. Şirket tarafından yapılan araştırmalarda Google Play Store ve App Store dahil olmak üzere tamamında bu uygulamanın hakimiyeti görülüyor.

En fazla indirilen uygulamalar bu yıl da şaşırtmadı

Birçok kişi tarafından yoğun bir şekilde indirilen TikTok platformunu ikinci sırada Facebook takip etti. App Store kullanıcıları ise ikinci olarak en fazla YouTube platformunu kullanıyor. Video izlemek için en çok tercih edilen uygulamalar içerisinde yer alan YouTube da açıkçası pek şaşırtmadı.

en fazla indirilen uygulamalar

Hem Google Play Store hem de App Store için sıralama birbirine son derece benzer. App Store platformunda en çok indirilen üçüncü uygulama Instagram oldu. Google Play Store platformunda da aynı sonucun çıktığını görüyoruz. Dördüncü sırada hem App Store hem de Google Play Store için WhatsApp yer alıyor.

Instagram, masaüstü uygulamasından gönderi paylaşma özelliği gelebilir

Facebook ve bağlı uygulamalrın iki işletim sisteminde de çok fazla tercih edildiği görülüyor. Ayrıca video konferans uygulamaları son dönemlerde yakaladığı başarıyı devam ettirdi. Peki sizin favori uygulamanız hangisi? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting