Ana SayfaGenelEn çok veri toplayan şirket belli oldu: Hayır Facebook değil!

En çok veri toplayan şirket belli oldu: Hayır Facebook değil!

Bir araştırma şirket tarafından yapılan çalışma, beş büyük şirket içerisinde en çok veri toplayanın hangisi olduğunu ortaya koydu.

En çok veri toplayan şirket belli oldu: Hayır Facebook değil! Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların kullanım oranının artmasıyla birlikte, kişisel verilerin gizliliği kavramı çok daha öne çıkmaya başladı. Ancak bu kavramın çoğu zaman lafta kaldığını ve kişisel verilerin en çok büyük teknoloji devleri tarafından ihlal edildiği bilinen bir durum.

Apple sunucuları Rusya'da

Öyle ki söz konusu verilerimiz bazen bize bir ürün satmak bazense davranışlarımızla ilgili bir şablon çıkarmak için kullanılabiliyor. İşte bu konuya ilişkin bir araştırma yapan StockApps.com sitesi, beş büyük teknoloji devini en çok veri toplayandan en az veri toplayana doğru sıralamış.

google data center

En çok veri toplayan şirket belli oldu: Hayır Facebook değil!

StockApps tarafından yayınlanan rapora göre, en çok veri toplayan şirket Google. Tam 39 farklı veri noktasını toplayan Google, uygulamadan web tarayıcımıza kadar her bir veri noktamızı takip ediyor. İkinci sırayı alan isim 24 veri noktası ile Twitter olurken, üçüncü sırada 23 veri noktasıyla Amazon’un gelmesi bizi bir hayli şaşırtıyor.

Kripto Madencilik 2

Muhtemelen teknoloji dünyasıyla içli dışlı on kişi çevirsek 9’unun ilk üç içinde sayacağı Facebook ise, neredeyse bu firmaların yarısı kadar veriyi topluyor. Yapılan araştırmaya göre Facebook 14 veri noktasını kendi bünyesinde toplarken, bu beş şirket içerisinde en masumu ise sadece 12 veri noktasını takip eden Apple oluyor. Tabi bu araştırmanın sadece bu beş şirket arasında yapıldığını ve farklı şirketlerin hesaplamalara dahil edilmediğini de bir kez daha hatırlatalım.

Samsung yeni nesil Exynos 1380 işlemciler üzerinde çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting