Ana SayfaFacebookFacebook kullanıcıları dinlemeye başladı

Facebook kullanıcıları dinlemeye başladı

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, yeni yaptığı açıklamadan sonra “Geç olsun da güç olmasın” tepkilerine neden oldu.

Facebook kullanıcıları dinlemeye başladı. Facebook, ilk defa 2004 yılında hayatımıza girmiş o dönemlerde adeta fırtınalar estirmişti. Her ne kadar bu platform dünyanın ilk sosyal medya mecrası olmasa da, getirdiği birçok yenilik bakımından tartışmasız bir şekilde internet aleminde çığır açmayı başardı. Kısa süre içerisinde milyonlarca aktif kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, bu başarısını bugün hala sürdürmeye devam ediyor.

Facebook, Gruplarda Discord benzeri ses kanallarını test ediyor

Ancak şöyle de bir gerçek var ki, ünlü platform artık gerileme dönemine girmiş gibi görünüyor. Nitekim her ne kadar henüz şirketi birincilik koltuğundan edecek kadar olmasa da, her geçen gün Facebook’dan kopanların sayısı artıyor. Üstelik bu kullanıcıların birçoğu, sorunlarına muhatap bulamadıkları için Facebook’u terk ediyor.

Facebook, TikTok ile rekabet etmeyi hedefliyor!

Facebook kullanıcıları dinlemeye başladı

İşte bu soruna bir çözüm bulmak isteyen Meta, neredeyse 20 yıla yaklaşan yayın hayatında ilk defa “Müşteri Hizmetleri” departmanı kurmayı düşünüyor. Neredeyse 2,5 milyar kullanıcı olan bir şirketin bugüne kadar nasıl oldu da müşterilerin şikayetleriyle uğraşacak bir departmanı olmadı orası zaten apayrı bir konu. Ancak Meta Başkan Yardımcısı Brent Harris tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket şu an mesaisinin büyük bir kısmını bu departmanı oluşturmak için harcıyor.

Facebook ve Instagram'ın ana şirketi, META olarak değiştirecek

Müşteri departmanının oluşturulmasından sonra artık kullanıcılar, hesaplarının neden kapatıldığına, gönderilerinin neden silindiğine doğrudan bir Facebook çalışanına sorarak yanıt alabilecekler. Departmanın ne zaman hayat bulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

PlayStation 5 fiyatı için beklenen açıklama geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting