Ana SayfaGenelEn Çok Satan Oyun Konsolları

En Çok Satan Oyun Konsolları

En çok satan oyun konsolları hangileri biliyor muydunuz? Nintendo, Sony ve Microsoft arasında paylaşılan oyun konsolu pazarının gelmiş geçmiş en başarılı ilk 10 ürününü sıralıyoruz.

Oyun konsolları çok uzun süredir hayatımızda. En çok satan oyun konsolları milyonlarca kişiyi eğlendiriyor. Bir kısım oyuncu, oyunların hakkını sadece bilgisayarın verebildiğini düşünürken, oyun konsollarının sunduğu avantajlardan vazgeçemeyenler de var. Oyun oynamayı gerçekten sevenlerin konsol ya da PC rekabetine girmeden her şekilde keyif aldığı da bir gerçek.

Oyun konsolu pazarı uzun yıllardır sadece üç markanın hakimiyetinde. Bunlar Nintendo, Sony ve Microsoft. Sony, PlayStation serisi ile günümüzde oyun konsolu dendiğinde akla ilk gelen marka olsa da Nintendo’nun da kendine özgü modelleriyle çok büyük bir hayran kitlesi olduğu da göz ardı edilmemeli. Ayrıca Microsoft da Xbox modelleri ile bu iki markanın arasında yer edinmeye çalışıyor.

Milyonlarca kişiyi eğlendiren ve eğlendirmeye devam eden oyun konsollarının gelmiş geçmiş en başarılı ve en çok satanlarının hangileri olduğunu sıralıyoruz.

10- NES (Nintendo Entertainment System)
Piyasaya çıkış tarihi: 1983
Satış adedi: 61,9 milyon
en çok satan oyun konsolları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting