Elon Musk’ın serveti adeta eridi

Elon Musk

Dünyanın en zengin insanları listesinin zirvesinde bulunan ve en yakın rakibini neredeyse 2’ye katladığı bilinen Elon Musk için işler tersine dönmek üzere.

Elon Musk’ın serveti adeta eridi. ElonMusk, yıl başından bu yana en çok konuşulan isimlerin başında geliyor. Özellikle Twitter alım süreciyle sık sık gündeme gelen ünlü milyarder, son birkaç yıldır dünyanın en zengin insanları listesinin de tartışmasız lideri. Tartışmasız diyoruz çünkü Elon Musk’ın serveti kendisinden sonra gelen multimilyarderi neredeyse ikiye katlıyor, daha doğrusu katlıyordu.

Elon Musk Twitter planları işe şaşırttı

Bu konuda yeni bir çalışma yapan Forbes dergisi, Elon Musk’ın yeni servetini 209 milyar dolar olarak değerledi. Bunun anlamı ünlü milyarder son bir sene içerisinde servetinin 111 milyar dolarlık kısmını kaybetti. Nitekim geçtiğimiz yıl bu zamanlarda ünlü iş insanının toplam serveti 320 milyar dolar olarak değerlenmişti.

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Elon Musk’ın serveti adeta eridi

Tabi azdan az çoktan çok gider sözü gereği listenin diğer sıralarındaki isimlerin kayıpları bu kadar büyük olmayınca, Elon Musk ile Jeff Bezos arasındaki servet farkı da 70 milyar dolar civarına düşmüş oldu. Bunun anlamı da artık Elon Musk’ın serveti, rakiplerinin 2 katı kadar değil.

Elon Musk ve Twitter davasında yargıçtan ilk yorum!

Öte yandan ünlü milyarderin bu denli büyük kayıp yaşamasının sebebi ise Tesla hisselerinin yıl başından bu yana adeta tepetaklak olması. Öyle ki Ocak 2022’den bu yana %45’in üzerinde değer kaybına uğrayan Tesla hisseleri, şirketin büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Elon Musk’ın servetini de ciddi şekilde azaltmıştı.

Google Play, kötü performanslı 16 uygulamayı kaldırıyor