Ana SayfaGenelElon Musk uyardı: Dünya’yı hemen terketmeliyiz!

Elon Musk uyardı: Dünya’yı hemen terketmeliyiz!

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında kabul edilen Elon Musk uyardı. Onun bu uyarısı daha çok yeni dünya savaşı ile alakalı.

Uzun bir süredir Mars’a yerleşme konusunda ısrar eden Elon Musk uyardı. Dünyanın artık eskisi kadar güvenli olmadığını vurgulayan ünlü girişimci, bu nedenle Mars gezegenine bakmamız gerektiğini söyledi. NASA ve SpaceX gibi kuruluşların büyük bir ısrarla devam ettirdiği projeler, Ay ve Mars gibi gezegenlere taşınmayı hedefliyor.

Bu yeni hedefler sayesinde insanların bir bölümü Mars gezegeninde yaşayabilecek. SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk bu konuda oldukça ısrarcı. Ancak asıl problem bu değil. Ona göre Mars’ta kurulacak gezegenin herhangi bir Dünya bağımlılığı olmamalı.

Elon Musk 3. Dünya Savaşı’ndan korkuyor

Mars’a gönderilecek ilk insanlar, Dünyaya büyük ölçüde bağımlı olacak. Falcon Heavy roketleri ile fırlatılacak kargo gemileri Mars yüzeyine ulaştığında, hem oksijen hem de gıda malzemeleri taşımış olacak.

- Reklam -

Elon Musk uyardı

Mars gezegeninde çok fazla engellerin olması kafalarda soru işaretlerinin yer almasına neden oluyor. Dünya ile kurulacak bağımlılık ilişkisi ise işin bir başka boyutu. Musk tarafından yapılan açıklamalarda, 3. Dünya Savaşı’ndan önce Mars’a yerleşmemeleri halinde ciddi problemler yaşanabileceği vurgulandı. Mars’a gidecek olan gemiler Dünyada problemle karşılaşırsa, kızıl gezegendeki insanlar ölebilir.

Mars yüzeyinde kurulacak şehir, büyük ölçüde kendi kendine yetebilecek bir kapasiteye sahip olmalı. Bu sayede Dünya ile olan bağımlılık ilişkisi sıfıra kadar indirilebilir. Ancak ne yazık ki bunu şu anda sağlamak neredeyse imkansız. Sizce Musk bu konuda hayalperest mi yoksa gerçekçi mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

10 YORUMLAR

  1. mars da cözüm değil orada da aynı sonuç olur. problem yaşlı kuvvetli insanların kendilerini tanrı sanmaları ve altındaki genç insanları savaşmaya yollamaları. insanların savaşmasına, doğayı yok etmesine, kaynakları sınırsız kullanmasına, kısaca kendi kendini yok etmesine izin vermeyecek insanlardan çok daha güçlü yapay zekaya ihtiaç var.

  2. ulan elon diyelim fiyatında anlaştık bizi uzay boşluğuna mı bırakacaksın. Bu güzelim dünyayı yetmedi şimdi uzay şu para hırsı var ya Allah gözünü doyursun

  3. Herif gerizekalı değil, ama keçileri kaçırmış. Oğluna verdiği isimden tut bir takım takıntılı uzay işlerine kadar… Mars’ta hayat veya herhangi bir gezegene gidip hayat kurmak imkansıza yakın zor. Star Trek’te yaşamıyoruz. Elinizdeki en iyi şans hala üstünde yaşadığımız ve her geçen gün içine daha da fazla ettiğiniz bu gezegeni kurtarmak. Ya gebereceksiniz, yada doğaya saygılı olmayı öğrenip üstünlüğünü kabulleneceksiniz. Al sana çözüm.

  4. hayalle olmasa insanların geleceği olmaz idi hayaller insanı nasıl yapabilirim e iterler bunu düşünebilmeleri içi gerekli olan ise böyle hayaller gerçekleştirebilmek ise kendilerine kalmış nasıl sorusu cevapları bulmaya yardım edecektir

  5. 3.cü dünya savaşından kurtuluş yok gibi ve 2021 in son aylarında savaş başlayacak tahminim çünkü iş çığırından çıktı şimdi den ülkeler birbirini savaşla tehdit ediyor İsrail İran Amerika Çin Rusya bunlar en kısa zamanda Savaş çıkartır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting