Ana SayfaGenelElon Musk Twitter reformu konusunda çok ciddi

Elon Musk Twitter reformu konusunda çok ciddi

The New York Times’a göre Elon Musk, Twitter’da şirket çapında işten çıkarma emri verdi. Cumartesi günü, SpaceX ve Tesla yöneticisinin yöneticilere kesilecek çalışanların listelerini hazırlamaya başlamalarını söylediği bildirildi.

Elon Musk Twitter reformu konusunda çok ciddi! Times, Musk’ın Twitter’ın iş gücünün ne kadarını işten çıkarmayı planladığını belirleyemedi, ancak bazı ekipler diğerlerinden daha fazla etkilenecek. Musk, 44 milyar dolarlık şirketi devralmasını tamamlamadan önce yatırımcılara Twitter’ın 7.500 kişilik güçlü işgücünün %75’ini işten çıkarmayı planladığını zaten söylemişti.

Twitter yeni özelliğini duyurdu!

Ama personelle yaptığı görüşmede Musk’ın çalışanlara şirketin çalışan sayısını bu kadar dramatik bir şekilde düşürmeyeceğini söylediği söyleniyor.

Twitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

Elon Musk Twitter reformu konusunda çok ciddi

Tüm  işten çıkarmaların 1 Kasım’dan önce gerçekleşmesi olası. Bu zamanlama, Musk’a işten çıkartılan çalışanlara hisse senedi hibeleri ödemekten kaçınma fırsatı verebilir. The Times’a göre, bu tür ödemeler, bir çalışanın ücretinin “tipik olarak önemli bir bölümünü temsil eder”. Musk, gözetimi altında platformdaki ılımlılığın nasıl görünebileceği hakkında bazı ayrıntılar paylaşsa da, şirketin işgücüne yönelik planları hakkında daha az açık sözlü. Cumartesi günü, gününün çoğunu yemek hakkında tweet atarak geçirdi.

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Musk, şirketin sahipliğini aldığı gün CEO Parag Agrawal ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Ned Segal’i işten çıkararak Twitter’ın liderlik ekibinin bir kısmını zaten çoktan görevden aldı. The Guardian’a göre, bu hareketlerin Musk’a “altın paraşüt” ödemelerinde en az 120 milyon dolara mal olması bekleniyor.

James Webb Uzay Teleskobu, ürkütücü görüntüler yakaladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting