Ana SayfaGenelElon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak

Elon Musk, Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacak

Elon Musk sosyal medya platformu Twitter’ın çoğunluk hissesine sahip. Ancak Twitter CEO’su Parag Agrawal bir tweet’te Elon Musk’ın artık Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını açıkladı. İşte detaylar.

Geçen hafta, Musk’ın Twitter şirket hisselerinin yüzde 9.2’sini satın almasının ardından 2. Sınıf bir yönetici olarak katılacağı bildirilmişti, ancak şimdi bu haber yalanlandı. Platformun CEO’su Agrawal, “Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurmuştuk” dedi. “Elon’un yönetim kuruluna atanması resmi olarak 9 Eylül’de yürürlüğe girecekti, ancak Elon Musk aynı sabah artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar ya da olmasınlar. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak

SEC tarafından açıklandığında Musk’ın Twitter hissesi 2.89 milyar dolar değerindeydi. Yönetim kuruluna katılmak, Musk’ın alımlarını görev süresi boyunca ve sonrasında 90 gün boyunca yüzde 14,9’u ile sınırlandıracaktı. Musk’ın neden Twitter’ın yönetim kuruluna katılmamaya karar verdiği belli değil, özellikle de sosyal medya ağını nasıl değiştireceğine dair fikirlerle geldiği göz önünde bulundurulursa. Son zamanlarda Musk, ücretli Twitter Blue abonelerine doğrulama onay işaretleri verme fikrini tweetledi. Ayrıca kullanıcılara Twitter’ın bir düzenleme düğmesi eklemesi gerekip gerekmediğini soran bir anket yaptı ve sadece bir gün sonra şirket bunu yapacağını onayladı. Musk ayrıca kısa süre önce 2018’de Spotify’daki Joe Rogan podcast’inde esrar içerken çekilmiş bir fotoğrafını tweetledi ve bir sonraki yönetim kurulu toplantısının “aydınlanacağını” belirtti.

Disney+ çok popüler bir programı bünyesine katıyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting