Ana SayfaGenelElon Musk Twitter arasındaki savaş iyice kızışıyor

Elon Musk Twitter arasındaki savaş iyice kızışıyor

Elon Musk’ın Twitter ile yasal savaşının ortasında, avukatları şimdi şirketin eski güvenlik şefi Peiter “Mudge” Zatko’yu 9 Eylül’de ifade vermek üzere mahkemeye çağırdı.

Elon Musk Twitter arasındaki savaş iyice kızışıyor. Zatko geçen hafta Twitter hakkında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu’na uzun bir ihbar şikayetinde bulunmuştu. Şirketi (diğer şeylerin yanı sıra) “korkunç” güvenlik sorunlarıyla suçladı. Zatko, sorunların ulusal güvenlik riski oluşturabileceğini öne sürdü.

Elon Musk ve Twitter cephesi kızıştı

Pazartesi günü açılan ve The Verge tarafından elde edilen mahkeme celbinde Musk’ın avukatları, Zatko’nun Twitter’daki görev süresinin nasıl sona erdiği ve şirkette varsa hangi hisseye sahip olduğu ile ilgili materyaller talep ediyor. Twitter’ın veya çalıştırdığı yabancı istihbarat ajanlarının herhangi bir yasa dışı faaliyetine işaret edebilecek belge talepleri de var. Belki de Musk’ın Twitter’ı satın alma sözleşmesinden vazgeçme girişimiyle en alakalı olarak mahkeme celbi, Twitter’ın paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcı (mDAU’lar) metriğinin yanı sıra Zatko’nun Twitter’ın iddia edilen spam sorunuyla ilgili belgeleriyle ilgili bilgileri ister.

Twitter ve Elon Musk ilk duruşmalarını 19 Temmuz'da yapacak

Elon Musk Twitter arasındaki savaş iyice kızışıyor

Zatko, Washington Post’un belirttiği gibi Twitter’ın Musk’a botların ve spam hesapların yaygınlığı konusunda yalan söylediğini iddia etti. Musk, Twitter’ı gerçek bot sayısını sahtekarlıkla maskelemekle suçladı. Musk, satın alma işleminden vazgeçme teklifinde Twitter’ın platformda kaç tane sahte hesap olduğu konusunda “yanlış ve yanıltıcı açıklamalar” yaptığını söyledi.

Twitter, Elon Musk'a dava açmaya hazırlanıyor

Temmuz ayında Twitter, Musk’ı anlaşmadan elini çekmesi nedeniyle dava etmişti. Musk o ay bir karşı dava açtı. Ekibi ayrıca eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’i mahkemeye verdi. Dava Ekim ayında görülecek.

Bu arada, Senato ve Kongre komitesi liderleri Zatko’nun iddialarını araştırıyor. Muhbir, Musk’ın Twitter’a karşı açtığı davada görevden alınmasının planlanmasından beş gün sonra bir Yargı Komitesi’nde görülecek. Zatko’nun iddialarına Twitter ve CEO’su Parag Agrawal tarafından itiraz edildi.

Yeni Mafia oyunu duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting