Elon Musk manipülasyon suçlamasıyla karşı karşıya

Elon Muk Starship hakkında konuştu: "Çok aptallık ettik."

Son dönemde kripto para üzerine yaptığı çıkışlarla isminden söz ettiren Elon Musk manipülasyon suçlamalarıyla karşı karşıya. İşte detaylar.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın kripto paralara ne kadar düşkün olduğu bilinen bir gerçek. Pek çok kripto paraya ilişkin açıklamalar yapan Musk, kısa süre önce Dogecoin için kazılara başladığını da söylemişti.

Dogecoin’in bir anda kanatlanmasını sağlayan Musk, asıl büyük darbeyi Bitcoin ile yaptı. Bilindiği üzere Musk’ın sahibi olduğu Tesla, kısa bir süre önce Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. Hatta Bitcoin ile ödeme kabul edileceği belirtilmişti.

Tesla’nın bu hamlelerinden sonra Bitcoin rekor üzerine rekor kırmış ve 50.000 dolar seviyesini de aşmıştı.

Elon Musk manipülasyon suçlamasıyla karşı karşıya

Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin üzerine yaptığı açıklamalardan sonra Tesla’nın muazzam bir kar oranı yakalaması manipülasyon iddialarını da beraberinde getirdi. Bazı üst düzey isimler Tesla’nın manipülasyon yaptığını ve bu yüzden yargılanması gerektiğini iddia ettiler.

Musk ise bu konu ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Tesla’nın verdiği kararın yönetim kuruluna ait olduğunu ve şahsi bir karar olmadığını belirtti. Yani Musk, bu kararın tamamen Tesla’nın yönetim kurulu tarafından alınmış bir karar olduğuna dikkat çekti.

Elbette burada yorum sizlerin. Muhtemelen Musk’ın Tesla’nın bu kararı üzerinde önemli bir hamlesi olmuştur. En azından bizim görüşümüz bu yönde.

Bitcoin Türkiye’den nasıl alınır? İşte yanıtı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir