Ana SayfaGenel32TL'lik Valheim rekor üzerine rekor kırıyor!

32TL’lik Valheim rekor üzerine rekor kırıyor!

Sadece 5 kişilik bir grup tarafından geliştirilen Valheim rekor üzerine rekor kırıyor. Peki bu oyunu bu kadar cazip kılan ne? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Oyun sektöründeki geliştirici sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. İşin garip yanı ise bir eldeki parmak sayısını geçmeyecek çalışan sayısına sahip stüdyoların beklentilerin üzerinde bir çizgi çizmeleri.

Bu stüdyolardan birisi de Valheim’in geliştiricisi olan Iron Gates Studios. Yalnızca 5 kişilik bir ekipten oluşan stüdyo kısa bir süre önce büyük emek verdikleri Valheim’i Steam üzerinden erken erişime açtı. Hali hazırda erken erişim fiyatı 32TL olan oyun bir anda milyonlarca dijital kopya sattı. Bu başarı yapımcı ekibi bile fazlasıyla şaşırttı.

32TL’lik Valheim rekor üzerine rekor kırıyor!

Geçtiğimiz günlerde Steam’de bir rekor daha kıran Valheim’i aynı anda 500.000’den fazla kullanıcı oynadı. Böylece Iron Gates Studios imzası taşıyan yapım DoTa2’yi geçerek en çok anlık kullanıcı sayısına erişen 2. oyun oldu. Birinci sırada ise 1.2 milyon kullanıcı ile CS GO bulunuyor.

Elbette bu başarı bile 5 kişilik ekibin geliştirdiği bir yapım için muazzam bir olay. Basit bir hayatta kalma oyunu olan Valheim’i bu kadar popüler yapan olay ise Vikingler dönemine odaklanması.

Görünen o ki oyun severlerde bu döneme karşı farklı bir ilgi var. Keza durumu başka bir şekilde açıklamak pek de mümkün değil. Bu arada oyunda Türkçe dil desteğinin bulunduğunu da belirtelim.

Street Fighter Fortnite evrenine katılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting