Elon Musk Las Vegas tünelinin içini gösterdi

elon musk las vegas tüneli

Elon Musk’ın tünel kazma şirketi Boring Company’nin prestij projesi olarak yürüttüğü Las Vegas tünelini merak edenler için bir video yayınlandı.

Elon Musk Las Vegas tünelini merak edenler için Twitter üzerinden bir video yayınlattı. Boring Company’nin kazdığı Las Vegas Fuar Merkezi Tüneli, şirketin ilk büyük tüneli olarak merak uyandırıyordu. Ancak projenin tasarımındaki “garip” hatalar nedeniyle çok da etkili olmayacağı anlaşılan tünel, yine de yakın gelecekte daha da popüler olabilecek şehirlerin altındaki tünel ulaşımları için önemli bir örnek oluşturacak.

Elon Musk Las Vegas tünelinde Tesla otomobiller çalıştıracak

Boring Company’nin Las Vegas tüneli, her yıl milyonlarca insanın fuarlar nedeniyle ziyaret ettiği fuar merkezinin ana giriş kapısıyla, bina kapısı arasındaki 1.5 km’lik mesafeyi rahatlatmak için kazılmıştı.

Ancak ABD’deki yangın yönetmeliği, bu tür tünellerde aynı anda bulunabilecek insan sayısına belli bir kısıtlama getirdiği için tünelin fuarın ziyaretçi kapasitesine yeterli olmayacağı, kazıldıktan çok sonra anlaşılmıştı. Bu nedenle fuar ziyaretçilerinin yarısının bu 1 km’lik yolu eski yöntemlerle kat etmek zorunda kalacağı ortaya çıktı.

elon musk las vegas tüneli

Bu hata nedeniyle Boring Company’nin Las Vegas yönetimine ceza ödemesi de gündeme geldi ve Elon Musk’ın tünel kazma işini eline yüzüne bulaştırdığı yorumları yapıldı.

Ancak yine de tünel inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Boring Compny tünelin son derece etkileyici görünmesi ve hızlı şekilde ulaşım sağlaması için elinden geleni yapıyor. Zira bu tünel şirket için önemi bir prestij projesi olacak. Yapılan hesap hatalarına rağmen Musk  olabilecek en etkili biçimde çalışması için tünelin üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Covid 19 aşısı için hacker saldırısı tehdidi

Yayınlanan yeni video da, tünelin istasyonlarından birini gösteriyor. Henüz iç döşemeleri yapılmayan istasyonda sadece şov için yanıp sönen ışıklar görünüyor. Tünel hizmete girdiğinde, ziyaretçiler bu istasyonlarda bekleyen otonom araçlara binerek kampüs kapısıyla fuar binası arasındaki 1.5 km’lik alanı kat edecekler. Boring Compny’nin Las Vegas tüneli hakkında yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir