Ana SayfaGenelElon Musk, 3. Dünya Savaşı çıkmasından korkuyor

Elon Musk, 3. Dünya Savaşı çıkmasından korkuyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için görüştüğü bir bankacıya gönderdiği mesajlar, Musk’ın 3. Dünya Savaşı çıkmasından korktuğunu ortaya çıkardı.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk bir süredir gündemden düşmüyor. Bir yandan sosyal medyada yaptığı çarpıcı açıklamalarla sık sık adından söz ettiren Musk, bir yandan da caydığı Twitter anlaşması yüzünden teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyor.

Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından caymış olsa da bu flörtleşmenin etkilerinden uzun süre kurtulamayacak gibi görünüyor. Çünkü Twitter yönetimi tarafından açılan dava, Musk ile ilgili bilinmeyen bazı detayların da ortaya çıkmasına neden oluyor. Son olarak da Musk ile bir yatırım bankacısı arasında geçen bir konuşmanın detayları ortaya çıktı. Yeni ortaya çıkan bu konuşma, Musk’ın 3. Dünya Savaşı çıkma ihtimali hakkında son derece ciddi kaygıları olduğunu gösteriyor.

elon musk

Bildiğiniz gibi Elon Musk, Twitter’ı satın almak istediği dönemde 44 milyar dolarlık bu anlaşmayı tamamlayabilmek için hem Tesla hisselerinin bir kısmını satmış hem de çeşitli yatırım bankalarından yüklü krediler almak için anlaşmalar yapmıştı. İşte Musk ile Morgan Stanley’de görevli yatırım bankacısı arasında gerçekleşen konuşma da bu döneme ait. Musk bu konuşma sırasında o günlerde Vladimir Putin’in yaptığı bir konuşmayı gündeme getiriyor ve 3. Dünya Savaşı çıkma ihtimali üzerine konuşuyor. Musk, “Eğer 3. Dünya Savaşı’na doğru gidiyorsak Twitter’ı almak anlamsız olur.” diyor. Vladimir Putin, Elon Musk’ı endişelendiren o konuşmasında Batı ülkelerinin Rusya’yı işgal etmeye hazırlandığını söylemişti.

Mahkemede ortaya çıkan bu mesajlar, Musk’ın sahte hesaplar konusunu gündeme taşımadan önce Rusya-Ukrayna krizi yüzünden bu anlaşma hakkında şüpheye düştüğünü gösteriyor. Bunun Musk ile Twitter arasındaki davayı nasıl etkileyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Motorola Edge 30 Ultra özellikleri sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting