Ana SayfaGenelAlman otomotiv devi 2023 yılı için de son derece karamsar

Alman otomotiv devi 2023 yılı için de son derece karamsar

Otomotiv dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Volkswagen, 2023 yılı için de oldukça karamsar bir hava içerisinde.

Alman otomotiv devi 2023 yılı için de son derece karamsar. Dünya oldukça büyük bir krizi geride bırakmış gibi görünüyor. Evet pandemiden bahsediyoruz. 2019 yılının sonlarına doğru hayatımıza giren ve yaklaşık 3 senemizi korku ve karamsarlıkla geçirmemize neden olan pandemi, artık günlük hayatımızın oldukça ufak bir bölümünü ilgilendiriyor. Ancak pandemi ile çöken birçok düzen için aynı olumlu tabloyu çizmek pek mümkün değil.

Volkswagen, içten yanmalı motorlu araçların sonunu getirecek!

Özellikle 2021 yılında alevlenen, 2022 yılında da son derece güçlü bir şekilde hissedilen ve adına çip krizi koyduğumuz problem, birçok analistin beklentilerinin aksine 2023 yılında da devam edecek gibi görünüyor, üstelik bunu biz değil dünyanın en önemli otomotiv markalarından biri olan Volkswagen söylüyor.

Volkswagen elektrikli araç

Alman otomotiv devi 2023 yılı için de son derece karamsar

Volkswagen’ın üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre, çip krizi hala otomotiv sektörünün 1 numaralı sorunu ve artık sektör bu olağanüstü durumu normal bir problem olarak kabul etmeye başladı. Bunun anlamı henüz çip krizi geriden kalmaktan çok uzak bir noktada. Ayrıca Alman otomotiv devi, mevcut sorunların 2023 yılı içerisinde de aynen sürmeye devam edeceğini düşünerek kendisine bu kapsamda bir yol haritası çizmiş.

Volkswagen elektrikli araç

Peki eğer Volkswagen haklıysa bu sektörü nasıl etkileyecek? Çip krizinin var olması demek, daha az otomobil üretileceği manasına gelir ki bunun da kaçınılmaz bir son olarak yakın vadede otomobil fiyatlarını arttıracağını söyleyebiliriz. Peki gerçekten de öyle mi olacak işte bunu da ancak yaşayarak görebileceğiz.

Xiaomi 12T Pro fiyatı sızdırıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting