Ekran kartı madencilerinin gözü yaşlı

Ethereum mu Bitcoin mi sorusu yanıt buldu

Ekran kartı ile madencilik yapanlar şu sıralar hayli dertli. Çünkü 1 sene bile olmadan gelirlerinin büyük bir kısmı eriyip gitti. Artık yeni rig kurmaya bile korkar oldular. İşte detaylar.

Ekran kartı madencilerinin gözü yaşlı! Yapılan güncellemeler sonrasında ekran kartı madencilik gelirlerinde önemli oranda düşüş gözendi. Özellikle son dönemde madencilik gelirleri önemli oranda azaldı. Ekran kartları ile madencilik yapanlar gelirlerinin neden azaldığını merak ediyor. Hemen açıklayalım.

Gelirlerdeki düşüş öncesinde muazzam bir yükseliş olmuştu. Bu yükselişin temel nedeni, Çin’de yaşanan devasa elektrik kesintisiydi. Şangay’da yaşanan elektrik kesintisi sonrasında dünyanın geri kalanındaki madencilerin gelirleri artmıştı.

Fakat bu kesinti giderildikten sonra gelirler eski seviyenin de altına geriledi. Peki şimdi gelirler neden düştü? Aslında ETH gelirlerinin düşmesinin birden fazla nedeni mevcut. Fakat temel neden ETH ağında yapılan güncellemeler diyebiliriz.

Ethereum ve AVAX

Ekran kartı madencilerinin gözü yaşlı

Son dönemde madenciliğe giriş yapan ekran kartı yani GPU sayısı önemli oranda arttı. Fakat ETH fiyatı da 3000 dolarlar seviyesinde seyrettiği için gelirler dolar bazında çok fazla düşmedi.

Lakin ETH’nin değerinin düşmesiyle birlikte işler değişti. Elbette burada önemli olan ETH bazındaki gelirler diyebiliriz. Gelirlerinize ETH bazında baktığınızda kazancınızın düştüğünü görebilirsiniz. Yine dolar tarafında çok fazla kaybınız olmayacaktır. Lakin ETH elde tutup yıllık bazda belli bir ETH kazma hedefiniz varsa o zaman biraz sıkıntı olabilir.

Eğer Ethereum’un fiyatı bu şekilde artmaya devam ederse, muhtemelen madenci gelirleri ETH bazında daha da düşecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

PUBG MOBILE, Automobili Lamborghini ile yeni iş birliğini açıkladı