Ekran kartı fiyatları sonunda düşüyor

Ekran kartı fiyatları

Kripto para madenciliği yüzünden ütopik bir seviyeye çıkan ekran kartı fiyatlı bir seviyede tıkanmışa benziyor. ETH tarafında yapılan güncelleme ile birlikte kart fiyatlarında düşüş de başladı.

Ekran kartı fiyatları sonunda düşüyor. Malum ekran kartı ile madencilik aktiviteleri yüzünden oyun sektörü zor durumda kalmıştı. Çünkü piyasadaki ekran kartlarının büyük bir bölümü madenciler tarafından toplanmış dolayısıyla geride kalan kartların da fiyatı 5 – 6 kat artmıştı.

Ekran kartları ile yapılan madencilik bir dönem hayli popüler olsa da Ethereum ağında yapılan güncelleme sonrasında bu popülarite önemli bir darbe aldı. ETH bazındaki gelirler günden güne düşmeye başlayınca pek çok madenci elindeki kartları satışa koydu.

ekran kartı 1

Ekran kartı fiyatları sonunda düşüyor

Hali hazırda 2. el satış yapan uygulama ve sitelerde ekran kartı fiyatlarının geçtiğimiz aylara göre daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan sıfır kart sıkıntısı da yavaş yavaş son buluyor. Hali hazırda yüksek donanım seviyesindeki kartların artık daha basit bulunduğunu söyleyebiliriz.

Orta seviye kartlardaki sıkıntı ise hala tam anlamıyla son bulmuş değil. Muhtemelen önümüzdeki süreçte ekran kartı tarafındaki sıkıntı tamamen son bulacaktır.

Özellikle 2022 sonlarına doğru, ekran kartı madenciliği tamamen son bulduğunda kart fiyatlarının normale döneceğini söyleyebiliriz. En azından bizim görüşümüz bu yönde. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Keza döviz kurlarında yaşanacak olan artışların da ekran kartı fiyatlarını direkt olarak etkilediğini unutmamak gerekiyor.

Çin’in yeni yıldızı Oppo olabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir