iPhone 13 uydu üzerinden mesaj gönderebilecek

iPhone 13 almak için ne kadar vergi ödeyeceğiz

Geçtiğimiz günlerde Apple’a yakın bir kaynak olan Ming Chi Kuo, iPhone 13’ün uydu telefonu gibi kullanılabileceğini iddia etmişti. Bu söylemler kısmen de olsa doğru çıktı.

iPhone 13 uydu üzerinden mesaj gönderebilecek. En azından Bloomberg tarafından ortaya atılan iddia bu yönde. Hatırlanacağı üzere Apple’a yakın analistlerden Ming Chi Kuo, iPhone 13’te uydu telefonu özelliği bulunacağını iddia etmişti.

Bu hayli iddialı bir söylemdi, çünkü bahse konu özellik iPhone 13’ün fiyatını önemli derecede arttırabilirdi. Bloomberg geçtiğimiz gün Ming Chi Kuo’nun söylemlerini kısmen doğrulayacak bir rapor yayınladı.

iPhone 13 fiyatları dudak uçuklatacak

iPhone 13 uydu üzerinden mesaj gönderebilecek

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 13 uydu telefonu olarak kullanılamayacak. Fakat telefon ile alçak yörüngedeki uydular üzerinden acil durum mesajı göndermek mümkün olacak. Bu hali hazırda hiçbir telefonda olmayan bir özellik. Dolayısıyla iPhone 13 bu yönüyle bile rakiplerinden ayrılacaktır.

Elbette denizin ortasında ya da medeniyetten uzak bir noktada mahsur kalmadığınız sürece bu özellik pek de işinize yaramayacaktır. Fakat macera tutkunu bir karakteriniz varsa o zaman işler değişebilir. Hatta iPhone 13’teki bu özellik sayesinde hayatınız bile kurtulabilir.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Apple imzası taşıyan iPhone 13 bu yılın son çeyreğinde tanıtılacak. Telefon tanıtıldıktan kısa bir süre sonra ülkemizde de satışa sunulacak. Yeni iPhone modellerinin fiyat etiketi ise şimdilik bilinmiyor.

Renault Duster çarpışma testinden 0 yıldız aldı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir