Ana SayfaGenelEdward Snowden kripto dünyasının toparlanacağına inanıyor

Edward Snowden kripto dünyasının toparlanacağına inanıyor

Edward Snowden, kripto dünyasının içinde olduğu bu krizi atlatıp toplanacağına ve asıl amacına geri döneceğine inanıyor.

Bildiğiniz gibi kripto para pazarı şu anda ciddi bir krizin içinde. Geçtiğimiz yılın kasım ayında zirve yapan Bitcoin, Etherium gibi kripto para birimleri şu sıralar yıllardır olmadıkları kadar düşük rakamlara düşmüş durumlarda. Alt-coinlerde ise durum daha da kötü. Bir gün milyonlarca dolar değer biçilen bir coin bir sonraki gün beş kuruş etmeyebilir. Bunun ilk akla gelen örneklerinden biri kısa süre önce yaşanan Luna çöküşü.

Terra Luna çöküşü ise çok sayıda kişinin büyük kayıp yaşaması, halihazırda zor bir süreçten geçen kripto dünyasını daha da büyük bir krizin içine sürükledi. Çünkü insanların bu alana olan güvenini sarstı. Bugün artık pek çok kişi kripto para dünyasının bu krizi atlatamayacağını düşünecek noktaya geldi. Ancak bir kesim ise bunun geçici bir kriz olduğunu, kriptoların, özellikle de Bitcoin gibi kripto birimlerinin uzun vadede toparlanacağına inanıyor. Kripto pazarının toparlanacağına inanan bu isimlerden biri de Edward Snowden.

Edward Snowden

Amerikan istihbarat ajansı NSA’in kendi vatandaşlarını hiçbir izin olmadan, topluca gözetlediğini tüm dünyaya duyurarak kimilerine göre kahraman, kimilerine göre de vatan haini haline gelen Edward Snowden, o günden bu yana siber dünyaya dair en çok dikkate alınan isimlerden biri. Bu yüzden Snowden’ın kripto dünyasına dair söyledikleri de dikkat çekiyor.

Snowden, şu anda yaşanan “kripto kışı”nın gerçek kripto geliştiricileri ile sadece hızlı kazanç peşinde olan dolandırıcıları birbirinden ayıracağını ve bu pazarı temizleyeceğini düşünüyor. Sonunda bu kış geçtiğinde ise geriye kalanlar, ekonomik düzeni özgürleştirmek isteyen gerçek kriptocular olacak. Yani Snowden’a bu sözleri yatırımcılara yönelik bir “şimdi düşmüşken alın, ileride değerlenir” tavsiyesi değil. Aksine kriptonun kazanç peşindeki yatırımcılardan arındıktan sonra gerçek amacına geri döneceğine dair iyimser bir öngörü. Elbette Snowden da eğer öngörüsü doğru çıkarsa bu alanı uzun vadeli bir yatırım olarak görenlerin de bu sürecin sonunda karlı çıkacağını kabul ediyor.

Edward Snowden ayrıca kripto paralı merkezi bir yönetimin kontrolüne alma yönündeki girişimlere de dikkat çekti ve bu tarz girişimlere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyardı. İnsanların kazanç uğruna kriptoların asıl amacını, merkezi olmayan bir ekonomik sistem kurma hayalini unutmaması gerektiğini söyledi.

Netflix 300 kişiyi daha işten çıkardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting