e-İçişleri Projesi’nde “” Dönemi Başlıyor

Avea, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın e-İçişleri Projesi kapsamındaki mobil imza entegrasyonunu tamamladı. Bakanlığın 21 merkez birimi, 81 valilik, 892 kaymakamlık ve 81 İl Özel İdaresinde hizmet verecek uygulama ile bu kapsamda genel sağlık sigortası, gelir tespiti, muhtaç asker ailesi yardımı ve dul yetim maaşı gibi birçok hizmetlere mobil imza ile başvuru yapılabilecek.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen GSM operatörü Avea, yenilikçi teknolojileri desteklemeye devam ediyor. Avea mobil imzanın, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın e-İçişleri Projesi’ne entegre edilmesiyle, tüm evrak ve kayıtların elektronik ortamda mobil imza ile mekandan bağımsız bir şekilde imzalanması sağlanmıştır.Avea mobil imza

E-İçişleri Projesi Valilik ve Kaymakamlık Modülleri kapsamında dul ve yetim maaşı bağlanması, muhtaç memur yakınları ve muhtaç asker ailesi gibi “Tek Adımda Hizmet” bürolarınca elektronik ortamda yürütülen hizmetler ile kaymakam adaylığı, şehit yakını ve gaziler iş istihdamı gibi vatandaş odaklı hizmetlere başvurular mobil imza ile yapılabilecek, sonuçları vatandaşa SMS ile bildirilebilecektir.

Avea Mobil İmza tarafından desteklenen e-İçişleri Projesi ile özel sektör ve vatandaşların devlet ile olan iş ve işlemlerini azami ölçüde kolaylaştırılıp, evrak akışı süratlendirilirken, kağıtsız ofis dönemiyle günde ortalama 55 bin adet evrakın posta, zarf, toner gibi kırtasiye masraflarından tasarrufa katkı sağlanacaktır.