DOOM Eternal Nintendo Switch için geliyor

DOOM Eternal

Nintendo Switch sahiplerinin merakla beklediği DOOM Eternal için geri sayım başladı. Çok yakında cehenneme giriş yapacağız.

Game Awards 2020’de Yılın Oyunu ve Yılın Aksiyon Oyunu dahil 4 kategoride aday gösterilen, id Software’in övgüler toplayan ödüllü nişancı oyunu DOOM Eternal, 8 Aralık 2020 tarihinde Nintendo Switch’e dijital olarak çıkıyor. Daha önce oyunun kutulu sürümünün de çıkacağı söylenmişti. Ancak yaşanan pandemiden dolayı kutulu sürüm iptal edildi. Oyun sadece dijital olarak Switch’teki yerini alacak.

Bethesda oyunları Sony ve Nintendo konsollarına da gelecek

DOOM (2016), Wolfenstein II: The New Colossus ve Wolfenstein: Youngblood oyunlarının Nintendo Switch sürümlerinin arkasındaki stüdyo olan Panic Button ile ortak geliştirdiğimiz sürümde oyuncular, destansı tek kişilik hikâye modunu ister evde ister dışarıda oynayabilirler. DOOM Eternal’da, gücünü idTech 7’den alan birinci şahıs ilerlemeli çatışmada bir sonraki aşamaya ulaşırken hız ve gücün mükemmel birlikteliğini deneyimle.

Omzuna takılı alev silahın, bileğine takılı bıçağın, yükseltilmiş silahların ve yeteneklerinle gelmiş geçmiş en güçlü iblis avcısı sensin. Nintendo Switch’te, DOOM Eternal için jiroskop kontrollerini kullanarak hedef almanı sağlayan Hareketli Nişan geliyor. Seçeneği, sürükleyiciliğin ve isabetliliğin mükemmel uyumu için analog çubuklarıyla birlikte kullanabilirsin.

Oyuncular ayrıca 2’ye 1 çevrimiçi çok oyunculu deneyim olan BATTLEMODE’da yeteneklerini sınayabilirler. Bu modda tam donanımlı bir DOOM Slayer, oyuncu kontrolündeki iki iblisle, beş maçlık bir karşılaşmada kozlarını paylaşır.

Grafiksel açıdan da Nintendo Switch’te taş gibi görünen oyunun, Switch için gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyun olacak gibi görünüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir