Ana sayfa İnceleme Doom 64 inceleme!

Doom 64 inceleme!

Nintendo 64’e özel olarak geliştirilen Doom 64 şimdi Nintendo Switch’e geldi. Uzun bir aradan sonra Doom 64’ü elde oynamak efsane olacak!

Nintendo 64 için 1997 yılında çıkışını gerçekleştiren Doom 64, başka platformlara gelmemesi ile oldukça kıymete binmişti. Zamanında millete Nintendo 64 aldırtan bu oyun, şimdi Nintendo Switch dahil tüm platformlarda yenilenmiş haliyle oynanabiliyor.

Nintendo Switch’te dışarda Doom 64 oynama hayalleri kurarken, COVID-19 vakası yüzünden yine eve tıkıldık ama olsun bu zamanlar da geçecek ve her yerde Doom 64 oynayabileceksiniz.

Nightdive Studios tarafından elden geçirilen oyun, 16:9 ekran oranını ve kenar yumuşatmayı (Anti-Aliasing) destekliyor. Modern TV/monitörlerde bile hala taş gibi görünen oyun, 60 FPS ile çalışması ile oldukça akıcı bir deneyim sunuyor.

Doom 64

Şu sıralar herkesin Doom Eternal’a yükseldiği bir gerçek. Ancak özellikle konsollarda yüksek fiyatı ile Eternal’a erişmek şu an çok zor. Bu süreçte Doom efsanesini tekrardan yaşamak isteyenler bu oyunu mutlaka oynamalı.

Luigi’s Mansion 3 DLC inceleme

Oynanış açısından serinin ilk oyununa çok benzeyen Doom 64’te direkt olarak kendinizi aksiyonun içerisinde buluyorsunuz. Bam bam bam iblis avladığınız oyunda gyro yani hareket sensörleri sayesinde sağa, sola, yukarı ve aşağıya hedef almak oldukça kolaylaşıyor.

Hikaye olarak Final Doom ile Doom 3 arasında yer alan bu oyunda bölümler hem görsel olarak hem de oyun açısından ve geleneksel Doom tarzında olması ile dikkat çekiyor. Silah çeşitliliği açısından da oldukça tatmin edici olan oyun, daha ilk başlarında grafiklerinin eskliğine bakmaksızın sizi içerisine çekiveriyor.

Tabii bu oyundan mevcuttaki AAA yapımlar gibi bir deneyim beklemek yanlış olur. Sonuçta bu oyun 1997 yapımının yeniden elden geçirilmiş hali. Nostalji sevenlerin kesinlikle bayılacağı bu oyunun yeni nesilin de hoşuna gideceğinden eminiz.

Doom 64

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler