Dolar bozdurmak isteyenler kimlik gösterecek: Düzenleme güncellendi

ma1

Alınan yeni kararlar ile birlikte dolar bozdurmak isteyenler isteyenler kimlik gösterecek. Geçtiğimiz ay alınan bu kararda yeni bir güncelleme yapıldı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dolar bozdurmak isteyenler kimlik göstermekle yükümlü. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay resmi gazetede bir karar yayımlandı. Bu karar ile döviz bürolarına giden vatandaşlar kimlik göstermek zorunda kaldı. Konuyla ilgili ilk tepki elbette döviz bürolarından geldi. Hemen ardından vatandaşlar yoğun eleştiri yağmuruna tutuldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı konu ile ilgili yeni bir çalışma yaptı.

Yapılan çalışmalar sonucunda önemli bir güncelleme geldi. Buna göre 100 doların altında işlem yapılması halinde kimlik gösterilmeyecek. Ancak 100 dolar ve üzeri için kimlik göstermek zorunlu olacak. Konuyla ilgili tepki çeken bu karar böylece az da olsa esnetilmiş oldu.

Dolar bozdurmak isteyenler kimlik gösterme kararından hoşlanmadı

Hiç beklenmeyen bir şekilde hızla 11 TL’ye yükselen dolar kuru artmaya devam ediyor. O her arttığında beraberinde bazı soru işaretleri getiriyor. Özellikle kimlik ibrazı burada büyük bir kafa karışıklığı yarattı. Dolar bozdurmak isteyenlerin bu yeni karar ile birlikte denetim altına alınacağını söyleyebiliriz.

dolar bozdurmak isteyenler

Döviz kurları ile çok yakın olan vatandaşlar karara tepkilerini devam ettiriyor. Özellikle bazılarının kimlik ibrazından kaçmak için farklı yöntemler deneme ihtimali var. Mesela 99 dolarlık bir işlem yapıp bunu defalarca tekrarlayabilirler. Böyle bir durumda kimse ne yapılacağını bilmiyor. Dolar bozdurmak isteyenler kimlik zorunluluğu nedeniyle farklı yöntemlere başvurabilir.

Dolar için kritik gün artacak mı düşecek mi?

Alınan bu yeni kararlar Resmi Gazete’de yayınlandı. Böylece yasal olarak uygulamaya konuldu. Peki siz alınan bu kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.