DOGE günü için geri sayım başladı!

dogecoin

En büyük meme coinlerden biri olan DOGE için büyük gün geliyor. 20 Nisan Dogecoin günü için geri sayım başladı. Peki Dogecoin gününde yeni rekor gelecek mi?

DOGE günü için geri sayım başladı! Reddit’te başlattıkları GameStop olayı ile bilinen WallStreetBets grubu 20 Nisan’ı Dogecoin günü ilan etmişti. Bir dönem Reddit ve Elon Musk’ın desteğiyle neredeyse 0.6 dolar seviyesine kadar tırmanan Dogecoin için tarihi gün ise 20 Nisan olacak.

WallSteetBets’in lideri olarak da bilinen The Chairman isimli Twitter kullanıcısı 20 Nisan’ın Doge’nin günü olacağını söylemişti. The Chairman, Doge’nin hem havlamayı, hem de uçmayı çok sevdiğini sözlerine ekledi. Elbette durumun ne olacağı şimdilik belirsiz.

DOGE günü

Geçtiğimiz günlerde Doge yeni bir ralli başlatmış ve 0.2 dolar seviyesine kadar tırmanmıştı. Sonrasında düşüşe geçen Dogecoin 0.14 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

DOGE günü için geri sayım başladı

Şimdi asıl merak edilen unsur ise Dogecoin’in 20 Nisan’da yeni bir rekor kırıp kıramayacağı. WallStreetBets oldukça iddialı bir şekilde Doge’nin 1 dolar olması için ellerinden geleni yapacaklarını iddia etti. Fakat bu ifade tamamen bir manipülasyon da olabilir.

DOGE günü

Malum kripto para piyasası genel olarak manipülasyonlar üzerine kurulu. Hatırlanacağı üzere bir grup madenci de 2021 yılında 1 Nisan’da ETH ağına saldırı düzenleyeceklerini açıklamışlardı. Fakat hiç birşey olmadı. Dolayısıyla 20 Nisan’da da yine hiçbirşey olmayabilir.

DOGE günü

Dip not olarak belirtelim. Bu yazıdaki hiç bir ifade yatırım tavsiyesi değildir. Yazılarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Realme 9 4G tanıtıldı! 108 MP kamera!