Disney+ kazanç beklentilerini aştı! 95 milyon aboneye ulaşıldı

Disney+ kazanç beklentilerini aştı! 95 milyon aboneye ulaşıldı

Kasım 2019’da Disney + piyasaya sürülmeden önce, Walt Disney Company 2024 yılının sonuna kadar 90 milyon abonelik eşiğini geçmeyi umuyordu. Bu hedefi geçtiklerini söylemek yanlış olmaz. Şirket dün hedef rakamları olan 90 milyona çoktan ulaştıklarını bildirdi.

Şirket, hedeflediğinden üç yıl önce ve ilk lansmanından sadece 14 ay sonra, dünya çapında 95 milyon aboneye erişti. Bu, Disney +’ın Netflix’in küresel abone toplamının neredeyse yarısına yaklaştığı anlamına geliyor.

THR, Disney+ ‘ın yalnızca 2020 Aralık ayında 8.1 milyon abone eklediğini bildirdi. Böylece o ayın başında şirket 86,8 milyon aboneye ulaştı. Elbette, aile dostu klasiklerden oluşan devasa bir arşiv abone sayısını artırdı. Ayrıca 20th Century Fox’un satın alınmasından elde edilen tonlarca mülk ve Mandalorian gibi bir fenomen orijinal serisine sahip olunmasının da yardımı oluyor. Netflix, dünya çapında 200 milyondan fazla abone ile hala Akış Dağı’nın Kralı. Ancak Disney Plus yavaş yavaş ilerliyor. Platormun hızlı büyümesinin uluslararası lansmanlardan kaynaklandığını ve yakında yavaşlayarak abone sayılarında bir düşüşe neden olacağını öne sürüyorlar. Netflix’i geçmenin gerçekten zor bir mücadele olacağı bariz. Şirket gün geçtikçe daha çok büyüyor.

Disney+ kazanç beklentilerini aştı! 95 milyon aboneye ulaşıldı

Yine de, Netflix’in 95 milyon müşteriye ulaşmasının dokuz yıl sürmesi ve Disney’in yalnızca 14 ay sürmesi oldukça şaşırtıcı. Ayrıca Netflix en başta zorlu bir yola girmişti. Çünkü yayın akış hizmetleri günümüzde olduğu kadar yoğun değildi. Coronavirüs salgını yüzünden Disneyland hala kapalıyken, şirketin kazançlarını Disney Plus üzerinden dengelemesi şaşırtıcı oldu.

The Witcher masa oyunu geliyor! İşte detaylar