Discord yeni içerik politikalarını sundu

Discord yeni içerik politikalarını sundu

Discord, yanlış bilgiyle mücadelede diğer sosyal ağlar kadar aktif olmadı, ancak bu duruşunu değiştirmeye hazır görünüyor. İşte detaylar.

Yeni protokole göre, Discord, “kamu sağlığını” tehdit eden iddialar da dahil olmak üzere “önemli bir fiziksel veya sosyal zarar riski” oluşturan her gönderiyi yasaklayacak. Şirket bunun için topluluk politikalarını güncelliyor. Artık bir sohbet sunucusu, COVID-19 aşıları hakkında yalanlar yayarsa şirket aktif rol alacak. Topluluk kuralları ayrıca spam, manipülatif botlar, sahte hesaplar, kötü niyetli hesaplar hakkında da aktif rol oynayacak. Yeni içerik politikası ayrıca yaş, cinsiyet kimliği ve ciddi hastalıklarla bağlantılı nefreti de yasaklıyor. Discord, yasaklar hakkında kararlar alırken “platform dışı” faaliyetleri de dikkate alacak. Bir nefret grubuna ait olan veya gerçek dünyada suç işleyen biri, çevrimiçi olarak tepkilerle karşılaşabilir.

Discord yeni içerik politikalarını sundu

Bu güncellemeler, daha net gizlilik politikaları ve hizmet şartları ile birlikte gelecek. Tüm değişiklikler 28 Mart’ta yürürlüğe girecek. Değişiklikler nihayetinde gerekli olabilir. Sık sık zararlı aşı karşıtı içeriklerine sahip olan Discord, istemeden de olsa bu kötü içeriklerin merkezi haline gelmişti. Özellikle Spotify’ın son dönemlerde yanlış bilgi veren içeriklerle ilgili başı belaya girince Discord da aynısının başına gelmesini istememiş olabilir. Şirket kötü niyetli içeriklerle ilgili daha fazla aktif adımlar atmayı da planları arasında duyurdu. Şirkete göre hiçbir istisna gösterilmeyecek.

iPhone Face ID onarımları önemli bir değişiklik alacak