Ana SayfaİnternetDijital insanlar sanal dünyaya geliyor: Dijital beyinler her şeyi yönetecek

Dijital insanlar sanal dünyaya geliyor: Dijital beyinler her şeyi yönetecek

Yapılan yeni çalışmalar ile birlikte dijital insanlar sanal dünyaya geliyor. Böylece karşımıza dijital beyinler tarafından yönetilecek bir dünya çıkacak. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Soul Machines isimli bir şirket yapay zeka teknolojisini kullanıyor ve dijital insanlar sanal dünyaya hakim olsun diye önemli çalışmalar yürütüyor. Bu şirket tarafından geliştirilen dijital beyin üretme sistemleri ayrıca bir platform bile kurdu.

Humans OS 2.0 platformu olarak isimlendirilen bu platform sayesinde dijital insanların dijital işgücüne katkı sağlayacağı ifade ediliyor. Aslına bakacak olursak bu şirket Metaverse teknolojisini kullanacak. Böylece çoğunlukla müşteri hizmetlerinde yer alması planlanan dijital insanlar üretilecek.

Dijital insanlar sanal dünyaya hakim olabilecek

Soul Machines tarafından geliştirilen sistemler sayesinde dijital beyinler üretilecek. Böylece eğitimli beyinlere sahip dijital insanlar birçok farklı pozisyonda çalışabilecek. Aslına bakacak olursak bunun bir sanal yansıma olacağını söyleyebiliriz.

dijital insanlar sanal dünyaya

Bu şirket ilerleyen yıllarda kendinizin dijital bir versiyonunu üretmeniz için çalışacak. Hatta bundan daha fazlasını bile yaratmak mümkün olacak. Keyifli vakit geçirmek isteyenler için bu tür sistemler büyük katkı sağlayabilir. Yani sizin kendi dijital versiyonunuz sanal dünyada çalışırken siz tatil yapabilirsiniz. Dijital insanlar sanal dünyaya böylece tamamen geçiş yapacak.

Facebook Metaverse ile ne yapmak istiyor

Dijital insanlar ilerleyen yıllarda sağlık ve eğitim sektörü gibi birçok alanda çalışabilecek. Böylece sektör neredeyse herkese hizmet verecek. Yapay zeka burada kilit bir noktaya sahip. Eğer dijital insanlar yapay zeka ile eğitimli hale getirilebilirse her şey mümkün olabilir. Peki siz dijital insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting