Ana SayfaGenelDiablo Immortal çıkış tarihi ertelendi!

Diablo Immortal çıkış tarihi ertelendi!

Diablo Immortal oyununun 23 Haziran’da Çin’de çıkış yapması gerekiyordu, ancak oyunu bekleyenlerin daha fazla beklemesi gerekecek. İşte tüm detaylar.

Diablo Immortal oyununu Blizzard ile birlikte geliştiren NetEase, çıkış tarihini süresiz olarak erteledi. Bir blog gönderisinde “geliştirme ekibi bir dizi optimizasyon ayarlaması yapıyor” ifadeleri yer aldı. Ancak, oyunda başka faktörler de var. Financial Times’a göre NetEase, Weibo sosyal medya hizmetinde Winnie the Pooh’a atıfta bulunan bir gönderi nedeniyle kendisini Çin’in sansür yetkililerine kaptırdı. Zira çizgi film karakteri Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile alay etmek için kullanılıyor.

Diablo Immortal çıkış tarihi ertelendi!

Gönderinin ekran görüntüsünün ilgi görmesinin ardından, resmi Diablo Immortal Weibo hesabının herhangi bir şey yayınlaması yasaklandı. Gönderiyle ilgili tartışmalar da hizmetten silindi. Şu anda Diablo Immortal’ın Çin’de çıkış tarihi yok, ancak NetEase hala oyunu ülkede yayına sunmayı bekliyor. Oyunculara gecikmeyi telafi etmek için “efsanevi ekipman içeren özel bir teşekkür paketi” sözü de verildi.

PC ve mobil oyun, bu ay diğer bölgelerde çıkış yaptı. Raporlara göre, para kazanma konusundaki agresif yaklaşımının bir sonucu olarak iki haftada 24 milyon dolar kazandı. Çin, gezegendeki en büyük oyun pazarı ve Diablo Immortal’ı orada yayınlayamamak, muhtemelen oyunun beklenen gelirleri üzerinde ciddi bir etkiye sahip olacaktır. NetEase, Financial Times‘a yorum yapmaktan kaçındı. Dolayısıyla bu problemin de çözülmesi bekleniyor.

Huawei Samsung arasındaki rekabet kızışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting