Microsoft Windows 10 için bir sonraki 21H1 güncellemesini duyurdu

Microsoft Windows 10 için bir sonraki 21H1 güncellemesini duyurdu

Program Yönetimi, Windows Servis ve Teslimat Başkan Yardımcısı John Cable yakın zamanda bir blog gönderisi yayınlandı. Bu yazıda bir sonraki büyük Microsoft Windows 10 güncellemesinde gelecek olan sonraki özellikler kısaca özetledi.

ABD merkezli teknoloji devi bir sonraki büyük güncellemesini duyurdu. Güncelleme perfomansa ve uzaktan çalışma prensiplerine odaklanıyor. Microsoft, Windows Insider kullanıcılarının bu sürümü kullanmaya başlayabileceklerini açıkladı. 21H1 güncellemesinin odak noktası, güvenliği, uzaktan erişimi ve kaliteyi iyileştirmek. Windows 10’a gelen en önemli özellik, harici bir web kamerasını Windows Hello yüz kimlik doğrulaması için varsayılan olarak ayarlama yeteneği olacak. Yerleşik bir Windows Hello web kamerasına sahip bir bilgisayar kullanırken sorun yaşamazsınız. Ancak, kameranızı bir masaüstü monitöre yerleştirmiş olabilirsiniz. Buna en olarak, harici bir kamera kullanarak yüzünüzle oturum açmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yeni özellik kullanışlı olacak. Aynı şekilde kullanıcılar parmak iziyle de oturum açma saçeneğine sahip olmaya devam edecekler.

Microsoft Windows 10 için bir sonraki 21H1 güncellemesini duyurdu

Windows Defender, Uygulama Korumasının performansını hızlandıran bir güncellemeye sahip olacak. Bir Microsoft Defender Application Guard Office belgesi açılırken gecikmeye neden olan bir sorun da düzeltildi. Windows Yönetim Araçları Grup İlkesi Hizmeti, daha fazla kişinin uzaktan çalışmasına paralel olarak daha fazla uzaktan çalışma senaryosunu desteklemek için performansını güncelleyecek. Beta Insider programına katılan kullanıcılar, katıldıkları sürece 21H1 güncellemesini şimdi indirebilir.

Apple M1 Mac, hackerlar tarafından kötü amaçlı yazılım için kullanılıyor