20 Şubat vaka sayısı belli oldu

Koronavirüsün maskelerde kalma süresi yeni

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 20 Şubat vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 27.983 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 1.180 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 20 Şubat vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 25 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 33.000 seviyelerine kadar yükselmişti.

Ekran Resmi 2021 02 20 19.04.56

Sağlık Bakanlığı tarafından açıkanan son verilere göre 20 Şubat‘ta Türkiye’de 118.911 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Bu kişilerden 7857’sinin testi pozitif çıkarken, 635 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

Geçtiğimiz haftalarda hükümet tarafından yapılan açıklamada virüs salgınıyla mücadelede yeni tedbirler devreye sokulmuştu. Bu tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı hafta sonunun geneline yayıldı.

Ayrıca hafta içi günleri de saat 21:00 sonrasında sokağa çıkma yasağı uygulanaca­k. Yasaklar hali hazırda devreye sokuldu.

Eğer alınan bu tedbirlerde işe yaramazsa yeni tedbirlerin getirilmesi bekleniyor.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar,


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir