Diablo 4 açık beta PC sistem gereksinimleri belli oldu

Diablo 4

Diablo 4‘ün çıkışına fazla zaman kalmadı. Blizzard, oyunun çıkışından önce hataları ayıklamak ve tam sürümde en iyi oyun deneyimini sunmak için beta testi yapıyor. Bu test şimdiye kadar kapalıydı ve belirli sayıda kişiyle gerçekleşmişti. Fakat ünlü oyun stüdyosu Diablo 4’ün açık betasını sunmaya hazırlanıyor. Beta için gerekli PC sistem gereksinimleri belli oldu.

1996’da piyasaya sürülen Diablo 1 oldukça sevildi. Diablo 2’le birlikte serinin başarısı katlandı ve klasikler arasına girdi. Yıllar sonra çıkan Diablo 3’le seri devam etti ve şimdi de sıra 4. oyuna geldi. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan 4. yapım, Diablo 2’nin temellerini kendisine katarken önceki oyunlara göre daha karanlık bir atmosfer sunacak. Şimdiye kadar oyunla ilgili açıklanan bilgiler ve yayınlanan videolar harika bir oyunla karşılaşacağımızı gösteriyor. Blizzard oyuncuların iştahını daha da kabartmak için Diablo 4’ün açık betasını ve sistem gereksinimlerini duyurdu.

Diablo 4’ün açık betası için gerekli minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

İşletim sistemi: 64-bit Windows 10
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon R9 280
İşlemci: Intel Core i5-2500L veya AMD FX-8100
Bellek: 8 GB RAM
Boş disk alanı: 45 GB

Önerilen sistem gereksinimleri de şöyle:

İşletim sistemi: 64-bit Windows 10
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 370
İşlemci: Intel Core i5-4670K veya AMD R3-1300X
Bellek: 16 GB RAM
Boş disk alanı: 45 GB

Diablo 4’ün açık beta sistem gereksinimlerini bazı yeni oyunlarla karşılaştırırsak biraz mütevazi kalıyor.

Diablo 4

Yeni oyun, Diablo 2’nin sevilen kısımlarını kendisine katan, Diablo 3’ün eleştirildiği noktalarından uzaklaşan yapıya sahip. Oyunda Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue ve Necromancer olmak üzere beş karakter sınıfı yer alıyor. Her karakterin görünümü de özelleştirilebiliyor. Bununla birlikte 4. oyunda seride bir ilk olarak binekler bulunuyor.

Bir süre önce Washington Post tarafından paylaşılan bir haberde, Diablo 4’ün Blizzard’ta krize yol açtığı belirtildi. Blizzard’ın oyunu geciktirmek istemediği ve bunun da fazla mesaiye neden olduğu ifade edildi.

Dragon Age’in Mass Effect’i geçmesi EA’i şaşırttı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir