CyberPunk 2077 Türkçe dil desteğiyle geliyor!

cyberpunk 2077

The Witcher serisinin yaratıcısı olan CD Projekt Red tarafından geliştirilen RPG oyunu CyberPunk 2077 Türkçe dil desteğiyle gelecek! İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Oyun dünyasını az çok takip edenlerin de bileceği üzere CD Projekt Red ekibi uzun bir süredir CyberPunk 2077 üzerinde çalışıyordu. Tamamen yeni bir IP olmasına rağmen, işin başında The Witcher serisinin yaratıcısı olduğu için, oyun severler bu yapım için hayli heyecanlanmışlardı. Nitekim CyberPunk 2077 için yayınlanan oynanış ve tanıtım videoları, oyun severlerin boş yere heyecanlanmadıklarını da ortaya koymuştu.

Böylesine bir yapımın Türkçe dil desteğine sahip olup olmayacağı da biz Türk oyun severler için büyük bir merak konusuydu. The Witcher 3 için oyun çıktıktan sonra gelen resmi Türkçe dil desteği, CyberPunk 2077 için de bizlere umut olmuştu. Nitekim CyberPunk 2077 Türkçe dil desteği ile beklenen haber Bilkom’dan geldi.

CyberPunk 2077 Türkçe olacak!

Kısa süre önce CyberPunk 2077’nin Türkiye’deki dağıtımını Bilkom’un yapacağı açıklanmıştı. Oyunun ülkemizdeki tek resmi adresi olan Bilkom, CyberPunk 2077 Türkçe dil desteğiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Çok değil daha 4 – 5 gün önce oyunun Türkçe olmayacağını belirten Bilkom yetkilileri, geçtiğimiz gün Twitter’dan konu hakkında yeni bir paylaşımda bulundu.

Atılan tweette, oyunun Türkçe dil desteğiyle geleceği belirtildi. Bilkom tarafından atılan tweete aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ekran Resmi 2018 10 08 23.40.09

Bu arada dip not olarak belirtelim. CyberPunk 2077 çıkış tarihi hala resmiyet kazanmış değil.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir