Ana SayfaGundemClubhouse Android sürümü için tarih!

Clubhouse Android sürümü için tarih!

Son zamanların popüler ve bir o kadar gizemli sohbet uygulaması Clubhouse için yeni bir haber geldi. Şu an için sadece Apple kullanıcılarının faydalanabildiği uygulama için Android kullanıcıları kulağını firmaya vermiş durumda. Android sürümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında ise bir açıklama sonunda geldi.

Clubhouse kurucu ortağı Paul Davison’a sürekli sorulan Android’e ne zaman gelecek sorusu sonunda cevabını buldu. Davinson milyarlarca kullanıcısı bulunan Android’e geçmelerini kendilerinin de kullanıcılar kadar çok istekli olduğunu söyledi. Her gün yüzlerce mail aldığını ileten kurucu ortak Android’de sorunsuz bir başlangıç yapabilmek için en azından birkaç aya daha ihtiyaç olduklarını söyledi. Muhtemel çıkış zamanı ise Yaz ayları olacak…

Clubhouse

- Reklam -

Tüm çalışmalarını Android’e yönelttiklerini belirtirken asıl çalışmanın sohbet odası karmaşası olduğu söyleniyor. Öyleki bir Clubhouse kullanıcısı uygulamaya girdiğinde farklı dil ve kategorileri araştırarak odalara giriş sağlıyor. Milyarlarca kullanıcısı bulunan Android’de yüklü olması ile beraber gelecek olan kullanıcı sayısını düşündüğümüzde bu kategori ve dillerin çokluğu ile bir nevi karmaşa yaşanacak.

Binlerce sohbet odaları ve kategoriler ile beraber kullanıcılara iyi bir hizmet verilemeyeceğinin düşüncesinde. Zaten şu an mevcut Clubhouse kullanıcılarının Andorid’e gelmesini istemediklerini belirtelim. Ayrıca Android kullanıcı ile beraber uygulamanın hem amacından saptırılacağı hem de stabil bir çalışma ortamının yaşanmayacağı düşünülüyor.

Firmanın da aslında Android’i bekletmesinin üzerinde çalıştığı bu nokta olduğunu belirtelim. Ayrıca Paul Davison’ın Clubhouse’a yalnızca davetiyeyle katılabilme durumunun kaldırılabileceği iletti. Clubhouse, Android uygulaması yayınlandığında kullanıcı deneyiminin olumsuz etkilenmemesi için tüm çalışmalarına devam ediyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting