Dropbox döküman tarama özelliği Android’e geldi

Dropbox döküman tarama özelliği

İş dünyasında sık kullanılan bulut depolama uygulaması Dropbox’un Android sürümü için önemli bir özellik eklendi. Dropbox döküman tarama özelliği Android’e geldi.

Bulut depolama uygulaması Dropbox, günlük kullanımda olduğu gibi iş dünyasında da yoğun olarak kullanılıyor. Uygulamanın iOS’a getirdiği döküman tarama özelliği özellikle ofis ve büro çalışanlarının işine yarayan bir özellikti. Uygulama ile fotoğrafı çekilen ya da galeriden seçilen dökümanlar, taranarak dijital dökümana çevriliyordu. Bu özelliğin Android’e ne zaman geleceği merak ediliyordu ve sonunda Dropbox döküman tarama özelliği Android’e geldi.

Dropbox, yeni özelliğinin Android’e geldiğini bir açıklama ile duyurdu. Açıklamada “Android uygulamamıza, iOS uygulamamızın en popüler özelliği olan döküman tarama geldi. Bu özellik, çıktısı alınmış ya da el yazısı ile yazılmış dökümanları taramanızı sağlıyor. Ayrıca taradığınız dökümanın düz durması için döndürme özelliği ve birden fazla taranmış dökümanın bir PDF dosyası olarak kaydedilmesi mümkün.” sözleri yer aldı.

Dropbox’un bu özelliği ilk olarak iOS’a sonrasında Android’e geldi. Ancak Android’e gelmesinin neden zaman aldığı merak ediliyor. Ayrıca uygulamanın yenilikleri bitmiyor. Geçtiğimiz günlerde Dropbox’un internet arayüzü yenilenmişti. O haberi de sizlerle buluşturmuştuk. Okumak için tıklayın.

Youtube koyu renk modu aktif edilir?