Chrome, tarayıcınızın görünümünü özelleştirecek

Chrome, tarayıcınızın görünümünü özelleştirecek

Web tarayıcınızın varsayılan gri görünümüne dayanamıyorsanız, Google Chrome tam da aradığınız şeyi sunmaya hazır. İşte tüm detaylar.

Şirket yakın zamanda masaüstünde Chrome’u, uygulamanın temasını ve rengini değiştirmeyi kolaylaştıran bir yan panelle güncelledi. Yeni bir sekmede “Chrome’u Özelleştir”i tıklayın ve böylece gerçek zamanlı olarak tema paketlerine göz atabilir veya renkleri ayarlayabilirsiniz. Çeşitlilik istiyorsanız, özel görüntüler yükleyebilir veya günlük dönen bir arka plan ayarlayabilirsiniz.  Tarayıcı özelleştirmesi elbette yeni değil. Ancak, diğer Chromium tabanlı tarayıcılarda bile, özelliğe erişmek için genellikle ayarların daha derinlerine inmeniz gerekiyordu. Örneğin Microsoft Edge, benzer değişiklikler yapmak için ayarlarda bir görünüm bölümünü ziyaret etmeyi gerektiriyor. Chrome güncellemesi teorik olarak daha fazla insanı temaları ve renkleri denemeye teşvik ediyor. Bu da kullanıcıları rakiplerine geçmek yerine Chrome’u kullanmalarına neden olabilir.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Yeni Hyundai KONA

Platform, kişiselleştiriliş özellikler sunarak kullanıcılarının tecrübesini arttırmayı ve dolayısıyla daha fazla kullanıcı çekmeyi hedefliyor denebilir. Arama motoru hali hazırda en çok kullanılan tarayıcı ancak bu durum artık daha iyi bir hale gelebilir. Optimizasyon özellikleri ile yakında daha fazlası da sunulacak diyebiliriz. Tarayıcılar arasındaki rekabet oldukça yoğun ancak Mozilla ve diğerleri ile kıyaslandığında durum hala açık denebilir. Safari ise Apple kullanıcıları tarafından bazen kullanılsa da yine de arama motoru tarafında ciddi bir öne çıkma söz konusu diyebiliriz.

Microsoft Azure AI Studio ile yapay zeka aracı geliştirilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir