Chrome son sürüm çıktı! İndir!

Chrome son sürüm

Google Chrome son sürüm Windows ve macOS için yayınlandı. Google Chrome son sürüm ile internet deneyiminiz artık daha hızlı olacak. Chrome son sürüm indirme linki haberimizde yer alıyor.

Google’ın internet tarayıcıları piyasasındaki en güçlü kozu olan Chrome, her geçen gün güncelleme alarak hem yeni özelliklere kavuşuyor hem de daha hızlı bir deneyim sunuyor. Chrome son sürüm ile Windows ve macOS kullanıcılarına şimdiye kadar ki en hızlı deneyimi sunacak gibi görünüyor.

Chrome son sürüm ile daha hızlı!

Firefox, Opera ve Safari arasında eklenti ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Chrome, aldığı son güncellemeyle sürüm 69.0.3497.81‘e yükseldi. Sürüm 69.0.3497.81 ile güvenlik açıklarını kapatan Chrome, yepyeni tasarımı ile daha stabil bir hale geldi. Ancak Chrome’un yıllardır devam eden RAM ve güç tüketimi sorunu maalesef ki bu güncelleme ile de çözülmüyor.

Yeni tasarım ile gelen Google Chrome 69 sürümü ile artık reklamları da otomatik olarak engelliyor. Ancak bu demek olmuyor ki tüm reklamlar engellensin. Yenilenen Chrome 69 sürümü sadece internetteki gezinme deneyimini olumsuz etkileyen ve zararlı reklamları engelliyor. Örneğin; bir haber okurken, sayfanın ortasında çıkan pop-up reklam gibi.

Play Store son sürüm çıktı indir!

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise otomatik video oynatmayı engelleme konusunda. Bazı web sitelerinde reklam içerikli videolar otomatik olarak başlıyordu. Chrome bunun önüne geçti ve bu tarz videolu reklamları engelledi. Ayrıca dilerseniz sürekli ses çalan web sitesini, sekmeye tıklayarak “Sitenin Sesini Kapat” diyerek sesini susturabilirsiniz.

Chrome’un yeni tasarımının kullanıcılara çok daha kolay bir internet deneyimi sunduğunu belirtelim.

Chrome 67

Aldığı son güncellemeler ile Android ile geçiş yapılan materyal tasarım anlayışına komple ayak uyduran Chrome, eklenti desteği sayesinde bir tarayıcıdan daha fazlasını vadediyor. İlerleyen günlerde Chrome için en iyi eklentileri sizler için bir araya getireceğimizin de müjdesini verelim.

Windows, macOS, Android ve iOS platformlarında yer alan Chrome’un, son sürümünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Chrome’un son sürümünü indirmek için tıklayın

Eğer bilgisayarınızda Chrome daha önceden yüklüyse; aşağıdaki talimatları izleyerek Chrome’u güncelleyebilirsiniz.

Chrome güncelleme işlemi nasıl yapılır?

  1. Bilgisayarınızda Chrome’u açın.
  2. Sağ üstte yer alan üç nokta şeklindeki Diğer butonuna tıklayın.
  3. Google Chrome’u Güncelle‘yi tıklayın. Eğer bu butonu görmüyorsanız son sürümü kullanıyorsunuzdur.
  4. Chrome’u Yeniden başlat‘a tıklayın.
  5. Bu işlemler sonunda Chrome güncellenerek yeniden başlayacaktır.

Son olarak Chrome’un mobil uygulamasını Google Play Store ve App Store‘dan mobil cihazlarınıza indirebileceğinizi belirtelim.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin