Ana SayfaGenelChrome OS 103 güncellemesi yayınlandı

Chrome OS 103 güncellemesi yayınlandı

Google, sorunsuz entegrasyon ve rahatlık için birçok yeni özellik getiren Chromebook’lar için en son Chrome OS güncellemesini yayınladı.

Chrome OS 103 güncellemesinin ilk yeni özelliği Telefon Hub’ında yapılan değişiklik. Bildiğimiz gibi Telefon Merkezi, metin mesajlarına yanıt vermenize, telefonunuzun pilini kontrol etmenize, internet paylaşımını açmanıza ve daha pek çok şeye olanak sağlayan yerleşik bir kontrol merkezidir. Artık, en son tıklanan resimlerinizi doğrudan Android akıllı telefonunuzdan Chromebook’unuza getirme yeteneğine de sahip.

Bu, bir e-postaya eklemek için hızlı bir şekilde fotoğraf çekmeniz gerektiğinde hayatı kolaylaştıracaktır. Ve en iyi yanı, bu özelliğin çalışması için kullanıcıların internete bağlı olmalarına gerek olmamasıdır.

Chrome OS 103

Chrome OS 103 güncellemesindeki en önemli ikinci önemli özellik, Chromebook’unuzu akıllı telefonunuza kaydettiğiniz herhangi bir WiFi ağına şifre gerekmeden güvenli bir şekilde bağlayabilmenizdir. Chrome OS’de, kullanıcıların diğer Chromebook’lar veya Android cihazlar arasında müzik, resim veya diğer dosyaları paylaşmasına da olanak tanıyan Yakındaki Paylaş özelliğini kullanarak çalışıyor.

Chrome OS 103

Bu yeni özelliği denemek için tek yapmanız gereken Android telefonunuzdaki internet ayarları sayfasına gitmek, “Wi-Fi ağı” ve “Paylaş”ı seçmek. Ardından QR kodunun altındaki “Yakındaki” kutucuğuna dokunun ve çevrimiçi olmak istediğiniz Chromebook’u seçin. Nearby Share, Wi-Fi kimlik bilgilerini (ağ adı ve şifresinde olduğu gibi) teslim edecek ve Chromebook otomatik olarak Wi-Fi’ye bağlanacaktır.

c2

Bu özelliklerin yanı sıra Google, Chromebook’ların yakında Google’ın Fast Pair çerçevesi aracılığıyla kulaklıklarla veya diğer uyumlu aksesuarlarla kolayca eşleştirilebileceğini de duyurdu. Yakında yeni bir Bluetooth kulaklık çifti olduğunda, Chromebook’ların ekranında kullanıcının bu cihazla eşleştirmek isteyip istemediğini soran bir bildirim açılır. Bu özellik bu yaz daha sonra kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting