Ana SayfaGenel240W şarj teknolojisi için denemeler başladı

240W şarj teknolojisi için denemeler başladı

Çinli akıllı telefon markaları, şarj teknolojileriyle sürekli olarak sınırları zorluyor. Yakın zamanda, çıkacak olan iQOO 10 Pro’nun 200W şarj etme özellikleriyle donatılacağına dair iddialar var.

200W’ın çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, Çinli bir OEM firmasının 240W’a çıkarmayı planladığını söyleyelim, bu teknoloji ile akıllı telefon  iQOO’nun 200W’a kadar hızlı şarjı destekleyecek yeni nesil iQOO 10 Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Bu, akıllı telefonun yaklaşık 12 dakikada yüzde 0-100 arasında tamamen şarj edilebileceği anlamına geliyor. Ancak iQOO 10 Pro, en hızlı şarj olan telefon olmayabilir, raporlara göre Çinli bir üretici 24v-10a 240W şarj cihazı deneme üretimi yapıyor. Şirket ismi paylaşılmasa da geçmişte 240W hızlı şarjı zaten sergilediği için Oppo olduğu düşünülüyor.

240W

Şubat 2022’de Oppo , 4500 mAh pili sadece 9 dakikada şarj edebilen 240W SuperVooc şarj teknolojisi geliştirdiğini duyurdu . Ancak, teknoloji yalnızca bir prototip telefonda test edildi ve şirket, bu hızlı şarj teknolojisinin bir akıllı telefona tam olarak ne zaman ulaşacağını açıklamadı.

Akıllı telefon markaları, akıllı telefon şarj sistemlerini bir sınıra kadar zorladı, ancak bu tür şarj hızlarının birkaç şarj döngüsünden sonra pile ne yapacağını söylemek mümkün değil. Hızlı şarjın aşırı ısınma riski ve buna bağlı tehlikeler getirdiğini biliyoruz. Şirketler tarafından uygulanan tüm ek güvenlik mekanizmalarına rağmen risk devam ediyor.

Fossil yeni Gen 6 Hybrid akıllı saati piyasaya sürdü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting