Ana SayfaYazılımWindows 10 2004 ile Chrome RAM tüketim sorunu ortadan kalkıyor!

Windows 10 2004 ile Chrome RAM tüketim sorunu ortadan kalkıyor!

Windows 10 2004 güncellemesi ile yıllardır süren Chrome RAM tüketim sorunu ortadan kalkacak. İşte güncellemenin tüm detayları.

Google’ın internet tarayıcısı olan Chrome, maalesef ki tüm güncellemelere rağmen RAM tüketim sorununu bir türlü çözememişti. Hem Windows hem de macOS tarafında oldukça sıkıntı olan bu tarayıcı için şimdi Microsoft sayesinde RAM konusunda toplayacak gibi görünüyor. Microsoft, Windows 10 2004 güncellemesi ile Chrome RAM tüketim sorununun düzeltileceğini açıkladı.

Windows 10 Haziran güvenlik güncellemesi çıktı! 129 adet güvenlik açığı kapatıldı!

Microsoft cephesinden gelen açıklamalara göre; Chromium tabanlı Microsoft Edge’in RAM tüketimi tam tamına yüzde 27‘ye kadar düşecek. Yapılan bellek yönetimi iyileştirmesi ile diğer uygulamalarında RAM tüketiminde gözle görünür iyileştmeler yaşanacak.

Microsoft’un yeni bellek yönetiminin şimdilik nasıl çalıştığı tam olarak açıklanmadı. Kademe kademe sunulan Windows 10 2004 güncellemesi PC’nize geldiğinde mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Sistem genelinde de performans iyileştirmeleri barındıran bu güncelleme sistemdeki güvenlik açıklarını da kapatıyor.

Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar>Güncelleme ve Güvenlik>Windows Update bölümünü açın ve Güncellemeleri kontrol et’i seçin. Güncelleme hazır olduğunda, İndir ve Yükle seçeneğini seçebilirsiniz.

Chrome RAM tüketim sorunu

Windows 7’ye olan desteğini kestikten sonra Windows 10’a daha fazla ağırlık veren Microsoft, yükü azaldığı için daha fazla yenilik sunmaya odaklanabiliyor. Windows 10 için yayınlanan 2004 bir diğer adıyla Mayıs ayı güncellemesi bu yılın en büyük çaplı güncellemesi olacak. Asıl yenilikleri görmek için 2021 yılını beklemeniz gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting