Chrome güncellemesi laptoplara 2 saat kazandıracak

Chrome güncellemesi

Piyasaya çıktığında, Microsoft’un Internet Explorer tarayıcısına karşı sade ve hafif olma avantajını kullanan Google Chrome tarayıcısı için artık aynı tanımı yapmak mümkün değil.

Bugün çok fazla kaynak tüketen, bilgisayarı yavaşlatan ve hatta pil tüketimini hızlandıran bir tarayıcı olarak tanınan Chrome’da işler değişebilir mi? Google’ın hazırladığı yeni Chrome güncellemesi laptoplar için fazladan 2 saat daha fazla enerji sağlayabilecek.

Chrome güncellemesi enerji tasarrufu sağlayacak

Chrome 86 ile birlikte yapılacak yeni değişiklikle, Chrome tarayıcısı arka planda çalışan JavaScripts Timer’lardan gereksiz olanları kapatacak. Bunun etkisini de şöyle anlatmak mümkün. 36 sekmenin açık olduğu bir laptopta, arka plandaki JavaScript Timer’ları kapattığınızda, laptop’ın pil süresi 2 saat daha uzuyor.

Küçük kız video oyunu için 37 bin lira harcadı!

Her kullanıcının her an 36 sekme ile çalıştığını düşünmek doğru olmasa da ortalama bir kullanıcının bu güncelleme ile laptopa fazladan bir yarım saat daha kazandıracağı tahmin ediliyor. Ancak yine de ön sekmede yüksek çözünürlüklü YouTube videoları oynarken, cihazın su gibi enerji içeceği gerçeği değişmeyecek.

Chrome güncellemesi

Google güncellemenin ne zaman piyasada olacağına dair kesin bir bilgi veremiyor. Öte yandan Chrome tarayıcı konusundaki bitmek bilmez şikayetlerin artık Google’ı harekete geçirdiğini ve çözüm aradıklarını görmek güzel bir gelişme. Daha önce Internet Explorer tarayıcısını “boşladığı” için çok pişman olan Microsoft’un Edge’in üzerine titrediği, Apple’ın da Safari’yi sürekli geliştirdiği biliniyor. Google’ın da rakiplerine karşı artık harekete geçmesinin zamanı gelmişti.


Yorumlar kapatıldı.