Captain Marvel 2 filminin yönetmeni açıklandı

4 Captain Marvel

Marvel sinematik evreninin önemli filmlerinden Captain Marvel 2 için yeni bilgiler açıklandı.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Avengers Endgame ile Marvel sinematik evreninde bir devrin sonu gelmişti. Yeni fazın ilk filmi ise Black Widow olacaktı. Lakin koronavirüs sürecinden ötürü filmin vizyon tarihi ertelenmişti.

Marvel daha önce açıkladığı sinematik takvimde yeni Captain Marvel filminin geleceğini zaten açıklamıştı. Sonradan ise filmin 2022 yılında vizyona gireceği belirtildi.

Elbette virüs sürecinden ötürü yeni Captain Marvel filminin henüz çekimleri bile başlamış değil. Fakat en azından filmin artık bir yönetmeni var.

Captain Marvel 2 hakkında yeni detaylar

Marvel sinematik evreninde önemli bir dönüm noktası olması beklenen Captain Marvel 2’nin yönetmeni Nia DaCosta oldu. NiaDaCosta son olarak Little Woods filminin yönetmenliğini yapmıştı.

captain marvel 2

Eğer herşey beklendiği gibi gider ve çekimlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmazsa yeni Captain Marvel filmi 8 Temmuz 2022’de vizyona girecek.

Mevcut şartlarda Captain Marvel’ın devam filminin zamanında vizyona girmesi zor gibi görünüyor. Zira şu aralar koronavirüs salgınında ikinci dalganın ilk sinyalleri veriliyor. Muhtemelen Eylül – Ekim gibi tekrardan pek çok sektörde işler durma noktasına gelebilir.

Hali hazırda Marvel özel dizilerinin çekimlerini bitirmeye yoğunlaşmış durumda. Çünkü Disney+’ın geleceği bu dizilere bağlı diyebiliriz. Bakalım Marvel yeni fazla birlikte mevcut izleyici kitlesini korumayı başarabilecek mi? Bunu zamanla göreceğiz.

Doom Eternal için sevindirici açıklama