Ana sayfa Oyun Bomba iddia! PlayStation 5 bu yıl tanıtılacak!

Bomba iddia! PlayStation 5 bu yıl tanıtılacak!

Amerika’nın en büyük oyun perakende satıcısı GameStop, PlayStation 5’in bu yıl içerisinde tanıtılacağını iddia etti. Peki, PlayStation 4 Pro’yu daha yeni alanlar ne yapacak?

Sony, PlayStation 4’ün güçsüz kalmasının ardından geçtiğimiz yıllarda karşımıza PlayStation 4 Pro ile çıkmıştı. PS4 Pro’nun duyurulmasının ardından PS5 için daha 3-4 yılın olacağı düşünülüyordu. Ancak bugün Amerika’nın en büyük oyun perakende firması olan GameStop, PS5’in 2019 yılı içerisinde duyurulacağını iddia etti.

PlayStation 5 bu yıl satışa sunulabilir!

E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklayan Sony’nin, PS5’i 2020 yılı içerisinde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacağı ve 2020 yılının sonlarına doğru satışa sunması bekleniyordu. Ancak GameStop cephesinden gelen bu iddia tüm tahminleri alt üst etti.

GameStop Finans Müdürü Rob Lloyd’a göre; müşterileri artık konsol almaya pek yanaşmıyormuş. Lloyd, müşterilerin yeni nesili beklediklerini ve bu yüzden alışveriş yapmadıklarını da belirtiyor.

Mortal Kombat 11 Nintendo Switch’te 60 FPS çalışacak!

Durum Rob Lloyd’un belirttiği gibiyse ve konsol satışlarında bir düşüş yaşanıyorsa; Sony daha fazla kan kaybetmek istemez ve PS5’i bu yıl içerisinde duyurup satışa sunabilir.

PlayStation 5

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler