Blizzard, bu ülkelerde ‘Diablo Immortal’ı yayınlamayacak

Blizzard, bu ülkelerde 'Diablo Immortal'ı yayınlamayacak

Bu hafta çıktığında bazı ülkelerde Diablo Immortal oynanamayacak. İşte Blizzard tarafından alınan kararın detayları.

GamesIndustry.biz ve Tweakers, Blizzard’ın “kumar kısıtlamaları”, yani ganimet kutularını yasaklayan yasaları nedeniyle ücretsiz oynanabilen oyunu Belçika veya Hollanda’da yayınlamayacağını öğrendi. Bu ülkelerdeki kişilerin oyunu diğer bölgelerden indirmesi de yasa dışı olacak. Blizzard destek ekibi, etkilenen ülkelerdeki oyuncuların yasakları aşmamaları gerektiği konusunda uyardı.

Blizzard, bu ülkelerde 'Diablo Immortal'ı yayınlamayacak

Belçika ve Hollanda, 2018’de, özellikle satın alabileceğiniz veya gerçek parayla takas edebileceğiniz bazı ganimet kutularının kumar anlamına geldiğini belirledi. Diablo Immortal, gerçek dünya para birimiyle elde edilmesi genellikle daha kolay olan efsanevi armaların arkasında, bazı efsanevi taşlar gibi en iyi statü arttırıcı öğelere erişim sağlıyordu.

Blizzard, Belçika’nın antrenmanı engellemesinin ardından Belçika’daki diğer oyunlar için ganimet kutusu satışlarını durdurdu. Şirket EA, Konami, Nintendo ve Epic’in Psyonix platformlarından oyunlarını da kaldırdı. Buna rağmen, Blizzard’ın oyun mekaniğini değiştirmek yerine Diablo Immortal’ı bu ülkelerden çekmeyi tercih etmesi dikkat çekici. Böylesi bir kararla bir çok platformdan çekilmek şirketin gelirlerini de kötü etkiliyor. Netflix gibi dev yayın akışlarının dahi ekonomik problemler yaşadığı bu dönemde oyun şirketlerinin böylesi kararlar alması hala şaşırtıcı diyebiliriz. Oyun severleri de üzen bu detay neyse ki sınırlı ülkeler için satışa sunulmayacak. İlerleyen dönemlerde şirketin politikasının değişmesi de oldukça olası.

Razer Barracuda Pro, oyun kulaklıkları kendine hayran bıraktıracak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir