Blizzard: Diablo 4’e ara verebilirsiniz

Diablo 4

Blizzard, Diablo 4’te hedeflerine ulaşan ve yapacak bir şeyi kalmayan oyunculara ‘Diablo 4’e biraz ara vermeleri’ tavsiyesinde bulundu. Geliştirici ekip bunu kendilerinin bile yaptığını söyledi.

6 Haziran’da piyasaya sürülen Diablo 4, büyük bir çıkış yaparak Blizzard tarihinin şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu. Oyun çıkalı 1 ayı biraz geçti, fakat oyunda yapacak bir şeyi kalmayan oyuncular var. Hatta Hardcore karakterlerle 100. seviyeye ulaşıp, kadim kabus zindanlarını tamamlayan oyuncular bile var. Diablo serisinin en zorlu oyun stili olan Hardcore’da, karakterler öldüğünde kalıcı olarak ölüyor ve bir daha geri dönüşü olmuyor. Sonuç olarak bazı oyuncular yüzlerce saat harcadıktan sonra sıkıldıklarını veya tükenmiş hissettiklerini söylediler. Reddit, Blizzard forumları ve çeşitli topluluklarda bu konuyla ilgili gönderiler yer alıyor.

Oyunun yapımcılarından biri olan Joe Piepiora geçenlerde gerçekleştirilen canlı yayında sıkılan oyunculara Diablo 4’e ara vermelerini tavsiye etti. Piepiora, “Yapmak istediklerinizi yaptıktan, tüm hedeflere ulaştıktan sonra biraz ara vermeniz iyi olur. Başka bir oyun oynayabilirsiniz. Biz de aynısını yapıyoruz. Ancak 1. sezon geri dönmek için harika bir fırsat. Oyunu oynarken iyi vakit geçirdiyseniz, 1. sezon zamanı geri dönüp, Diablo 4’e göz atabilirsiniz” dedi.

diablo 4

Sezon tam olarak nedir? Aslında sezon, Diablo serisinde yeni görevler, çeşitli ödüller içeren bir oynanış mekaniğidir. Sezon içeriğinden yararlanmak için yeni bir karakterle oyuna başlamak gerekir. Sezona katılmak için senaryoyu da bir kere bitirmek yeterli. Eğer ana hikaye daha önce bitirildiyse, yeni karakterle hikaye görevlerini yapmaya gerek yok. Sezonda amaç yeniden oynanabilirlik sağlamak. Bu durum eski Diablo oyunlarında vardı. Benzer oynanış içeriği Diablo gibi ARPG yani aksiyon rol yapma türündeki bazı oyunlarda da var. Özetle sezonun içeriği ve oynanış mantığı bu şekilde.

Bir süre önce Diablo 4’te eski karakterlerle sezonlara katılabileceği ileri sürülüyordu. Ancak geliştirme ekibinin en yetkili ismi Rod Fergusson böyle bir şey olmadığını, yıllardır süre gelen sezon oynanışında değişiklik yapılmadığını açıkça söyledi. Fergusson, Diablo 4’ün 1. sezon içeriğini oynamak için yeni karakterin gerekli olduğunu yeniden onayladı.

iPhone ve iPad için yeni güncelleme çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir